Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Centrolewica razem w wyborach prezydenckich?

0
Podziel się:

Szmajdziński będzie dużym zagrożeniem dla Tuska - uważa Grzegorz Napieralski.

Centrolewica razem w wyborach prezydenckich?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEsmnYyJ

Szef SLD Grzegorz Napieralski jest zdania, że to kandydat Sojuszu na prezydenta w wyborach 2010 roku może zgromadzić wokół siebie poparcie wielu partii i środowisk, które utożsamiają się z lewicą.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla tvp.info nie wykluczył, że w kampanii prezydenckiej w 2010 roku mogłoby dojść do połączenia sił Andrzeja Olechowskiego, który miałby kandydować na prezydenta z poparciem Stronnictwa Demokratycznego i kandydata SLD. Według portalu, Kwaśniewski rozmawiał o tym z szefem SD Paweł Piskorskim.

_ - SLD wystawi własnego kandydata, zapewne Jerzego Szmajdzińskiego; gdy ruszy kampania, Szmajdziński będzie miał jakieś 8-10 proc. poparcia, Olechowski jakieś 6-8 proc. W pewnym momencie może dojść do sytuacji, że któryś z dwójki głównych kandydatów: Tusk albo Kaczyński słabnie - _mówił Kwaśniewski w rozmowie z tvp.info.

bEsmnYyL

Wówczas - zdaniem byłego prezydenta - może dojść do porozumienia między dwoma kandydatami i połączenia sił centrolewicy.
_ _- _ Cenię dobre rady, zwłaszcza osób, które sprawowały ważne funkcje w państwie, jak byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego _ - podkreślił Napieralski.

Jak mówił szef Sojuszu, były prezydent namawiał do szybkiego zaprezentowania kandydata i budowania wokół niego szerokiego frontu poparcia.

W jego opinii, kandydat, który będzie wybrany na konwencji programowej SLD 19 grudnia _ może _wokół siebie zgromadzić wiele partii i środowisk i uzyska poparcie wielu ważnych ludzi w państwie.

_ - Donald Tusk musi się już bać, gdyby konwencja poparła Jerzego Szmajdzińskiego, to jest duże zagrożenie dla dwóch graczy _ - ocenił polityk Sojuszu.

bEsmnYyR

SLD ma wskazać swojego kandydata na prezydenta na konwencji programowej 19 grudnia. Za kandydaturą Szmajdzińskiego opowiedział się m.in. Sojusz na Mazowszu na piątkowym posiedzeniu Rady Wojewódzkiej.

bEsmnYzm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)