Notowania

chavez
10.05.2009 07:42

Chavez grozi: Wycofamy się z OPA

Prezydent Wenezueli uważa, że organizacja jest podporządkowana USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oznajmił w sobotę, że jego kraj gotów jest wystąpić z Organizacji Państw Amerykańskich (OPA), która według niego podporządkowana jest interesom USA.

_ - Wenezuela mogłaby się wycofać z OPA i wezwać inne kraje kontynentu, aby wyzwoliły się z tych starych instytucji _ - powiedział wenezuelski przywódca w telewizyjnym wystąpieniu.

Deklaracja Chaveza stanowiła reakcję na opublikowaną przez OPA w tym tygodniu listę państw niedostatecznie chroniących prawa człowieka, na której znalazła się także Wenezuela.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Chavez przejmuje sektor naftowy ]( http://news.money.pl/artykul/chavez;przejmuje;sektor;naftowy,253,0,449789.html )
* [ Chavez w Tokio. Chce "niezłomnego" sojuszu ]( http://news.money.pl/artykul/chavez;w;tokio;chce;niezlomnego;sojuszu,230,0,441830.html )

Jednak lewicowy przywódca Wenezueli jest krytyczny wobec OPA od dawna. Jak twierdzi, organizacja ta poparła zamach stanu, który w 2002 r. na krótko odsunął go od władzy.

W sobotnim wystąpieniu telewizyjnym Chavez powtórzył swoją propozycję, aby państwa latynoamerykańskie zbiorowo zrezygnowały z członkostwa w OPA i założyły nową organizację, wolną od _ imperialistycznych _ wpływów USA.

Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz