Notowania

kopacz
20.06.2008 08:03

Chcą usunąć Kopacz z Kościoła

Obrońcy życia poczętego chcą kary dla minister zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Obrońcy życia domagają się... ekskomuniki dla minister zdrowia Ewy Kopacz. *

- _ Wykluczenie z Kościoła ma być karą za to, że wskazała 14-latce z Lublina szpital, w którym dziewczyna usunęła ciążę _ - pisze Dziennik.

Na internetowej stronie pisma _ Fronda _ można znaleźć wzór _ zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prawno-kanonicznego _ adresowanego do biskupa Zygmunta Zimowskiego z Radomia. To jemu podlega pani minister jako mieszkanka Szydłowca. Formularz można wydrukować, wpisać swoje dane i wysłać.

- _ Pani minister Kopacz pomogła w zorganizowaniu aborcji u 14- letniej uczennicy z Lublina _ - czytamy w liście. I dalej: _ Z uwagi na możliwość zgorszenia (Ewa Kopacz podaje się za katoliczkę) pokornie proszę o zbadanie, czy pani minister Kopacz zaciągnęła ekskomunikę oraz w przypadku pozytywnego orzeczenia o publiczne zadeklarowanie jej zaciągnięcia stosownym dekretem _.

Rzecznik Ewy Kopacz Jakub Gołąb nazywa akcję tragikomedią. - _ Pani minister jest osobą wierzącą podobnie jak większość posłów, którzy uchwalili ustawę dopuszczającą aborcję w przypadku przestępstwa. Najpierw należałoby więc ekskomunikować posłów _ - mówi Gołąb.
_ - Obrońców życia poczętego to nie przekonuj _e - stwierdza _ Dziennik _. - _ To, że posłowie uniknęli kary, to nie powód, by uniknęła jej Ewa Kopacz _ - mówi Łukasz Wróbel z Fundacji Pro.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kopacz: Najważniejszy jest pacjent ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kopacz;najwazniejszy;jest;pacjent,148,0,347284.html )
* [ Kopacz szuka pomysłu na szpitalne długi ]( http://news.money.pl/artykul/kopacz;szuka;pomyslu;na;szpitalne;dlugi,154,0,344986.html )
* [ Kopacz: Podniesienie składki to dobry pomysł ]( http://news.money.pl/artykul/kopacz;podniesienie;skladki;to;dobry;pomysl,191,0,329919.html )
Tagi: kopacz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz