Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
04.10.2007 10:12

Chiny uzbroją policjantów w Iraku

Irak zamówił w Chinach broń i sprzęt wojskowy wartości 100 mln dolarów - informuje "Washington Post.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Irak zamówił w Chinach broń i sprzęt wojskowy wartości 100 mln dolarów - podał "Washington Post". Dziennik powołuje się na wypowiedź prezydenta Iraku Dżalala Talabaniego. *

"WP"wyjaśnia, że zawarty z Chinami kontrakt wynika przede wszystkim z faktu, że Stany Zjednoczone nie są w stanie sprostać zapotrzebowaniu irackiej armii i policji na lekką broń i sprzęt.

Zamawiane w Chinach wyposażenie będzie przeznaczone przede wszystkim dla irackich policjantów, gdyż obecnie - jak twierdzi Talabani - uzbrojony jest tylko jeden na pięciu funkcjonariuszy. Prezydent Iraku zaapelował jednocześnie do USA o przyspieszenie obiecywanych dostaw broni dla irackiej armii.
_ W ubiegłym tygodniu Pentagon zapowiedział, że sprzeda Irakowi broń za około 2,3 mld dolarów. Amerykanie przyznają jednak, iż mają trudności z realizacją dostaw broni dla armii irackiej. _"Z trudem jesteśmy w stanie zabezpieczyć dostawy dla naszych własnych oddziałów. Nasze zakłady pracują głównie na potrzeby naszych wojsk. Jest prawdą, że nie mamy możliwości dostarczenia karabinów i innego sprzętu, którego oczekują Irakijczycy" - powiedział anonimowy amerykański wojskowy, cytowany przez "Washington Post".

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz