Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chlebowski może usłyszeć zarzuty

0
Podziel się

Śledztwo prokuratury w sprawie afery hazardowej, dotyczy byłego szefa klubu PO.

Chlebowski może usłyszeć zarzuty
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyFxdRx

Śledztwo warszawskiej prokuratury w sprawie afery hazardowej, dotyczyZbigniewa Chlebowskiego, byłego szefa klubu PO - pisze dziennik _ Polska _.

Prokuratura zbada trzy wątki. -_ Dwa dotyczą podejrzeń o korupcję, w trzecim analizowane będzie, czy urzędnicy państwowi nie nadużyli uprawnień przy okazji prac nad projektem ustawy hazardowej - _mówi gazecie Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

[

bDyFxdRz

Automaty do gier przerabiane, by łupić fiskusa ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/automaty;do;gier;przerabiane;by;lupic;fiskusa,155,0,544411.html )
Dziennik podkreśla, że wątek łapówki po raz pierwszy pojawia się w sprawie. Gazeta pisze, że prawnicy zorientowani w zasadach prowadzenia śledztw uważają, że CBA dysponuje jeszcze jakimiś _ asami _, których nie ujawniono, tylko przekazano prokuraturze. Dodaje, że z ustaleń CBA wynika, iż łapówki zażądał ktoś, kto powoływał się na dojścia - najpewniej do resortu finansów.

_ Polska _ wyjaśnia, że jeśli z nagrań CBA wynikałoby, że taką propozycję usłyszał poseł, to nawet jeśli nie przyjął łapówki, miał obowiązek zgłosić przestępstwo. Już sam fakt, że tego nie zrobił, naraża go na zarzuty.

Czytaj w Money.pl
*O jaką stawkę chodziło w aferze hazardowej? * Rynek gier hazardowych w Polsce rośnie w tempie 40 proc. rocznie. Wart jest 17 mld złotych. Czytaj w Money.pl
bDyFxdRF
bDyFxdSa
KOMENTARZE
(0)