Notowania

telewizja
09.09.2009 12:14

Chlebowski: Nie będzie nowej ustawy medialnej

Szef klubu PO twierdzi, że odpowiedzialność za media biorą SLD i PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef klubu POZbigniew Chlebowskipowiedział, że jego partia - w przypadku poparcia przez Sejm weta prezydenta do ustawy medialnej - nie będzie w obecnej kadencji podejmowała kolejnej próby przyjęcia tej ustawy. *

_ - Nie będzie już żadnego nowego projektu w tej sprawie. Od dzisiaj odpowiedzialność za media biorą na siebie politycy Lewicy i PiS _ - dodał.

Sejm będzie debatował dziś nad wetem prezydentaLecha Kaczyńskiegodo ustawy medialnej. Na obecnym posiedzeniu ma być też przeprowadzone głosowanie nad wetem. Posłowie mają zająć się też sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Wszystko wskazuje na to, że druga już w tej kadencji ustawa, która reguluje przepisy związane z mediami publicznymi, trafi do kosza; koalicja PO-PSL ma bowiem za mało głosów do odrzucenia weta, a Lewica już zapowiedziała, że jej w tym nie pomoże.

SLD nie podoba się, że w ustawie znalazł się zapis o promowaniu w mediach publicznych wartości chrześcijańskich oraz to, że w ostatniej chwili, na polecenie premieraDonalda Tuska, większość sejmowa wykreśliła z niej artykuł mówiący o stałej minimalnej kwocie dla TVP i Polskiego Radia.

Chlebowski powiedział, że nie będzie już żadnych rozmów w sprawie ustawy medialnej z politykami Lewicy. _ - Nie chodzi jednak o obrażanie się, tylko o skuteczność, jeśli tej skuteczności w naszych działaniach nie ma, to nie ma sensu podejmować kolejnych inicjatyw _ - zaznaczył.

Jak dodał, za media publiczne w tej chwili odpowiadają politycy PiS i Lewicy. _ Taki jest stan rzeczywisty _ - mówił szef klubu PO.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ TVP nadal bez prezesa? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/tvp;nadal;bez;prezesa,115,0,529267.html )
* [ Związkowcy z TVP nie chcą Farfała ]( http://news.money.pl/artykul/zwiazkowcy;z;tvp;nie;chca;farfala,60,0,527932.html )

Według Chlebowskiego, możliwe, że współpraca PiS i Lewicy nie skończy się na wspólnym stanowisku przy ustawie medialnej. - _ Medialna koalicja PiS i Lewicy pokazuje, że u nich nie liczą się kwestie merytoryczne czy pryncypia, a ważne są stanowiska. Nie zdziwiłbym się, gdyby w innych sprawach do takiej współpracy tych dwóch partii doszło _ - dodał.

Szef SLDGrzegorz Napieralskipotwierdził w środę w rozmowie z dziennikarzami, że nie ma żadnych rozmów z PO o ustawie medialnej. - _ Ustawa medialna jest zła, głosujemy przeciwko tej ustawie, ona powinna znaleźć się w koszu. To moje ostatnie słowo _ - podkreślił.

| CO BYŁO W USTAWIE MEDIALNEJ? |
| --- |
| Nowa ustawa medialna miała zmienić system finansowania mediów publicznych, zlikwidować abonament radiowo-telewizyjny, a w zamian wprowadzić finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa. O wysokości funduszy miał decydować każdego roku parlament, przyjmując ustawę budżetową. |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Bieda polskich mediów publicznych ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bieda;polskich;mediow;publicznych,176,0,489392.html )
* [ Polacy są winni radiu i TVP 3,5 mld zł ]( http://manager.money.pl/news/artykul/polacy;sa;winni;radiu;i;tvp;3;5;mld;zl,9,0,518409.html )
Tagi: telewizja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz