Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chlebowski: Poprę kandydaturę Kurskiego

0
Podziel się

PO prawdopodobnie nie będzie blokowała kandydatury Jacka Kurskiego do sejmowej komisji śledcze da. nacisków.

Chlebowski: Poprę kandydaturę Kurskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDeByLUB

Szef klubu POZbigniew Chlebowski zapowiedział, że przedstawi władzom klubu Platformy rekomendację dla kandydatury Jacka Kurskiego do sejmowej komisji śledczej ds. rzekomych nacisków politycznych na służby specjalne za rządów PiS.

- _ Taką rekomendację przedstawię jutro władzom klubu parlamentarnego PO (...) mimo pewnych zastrzeżeń, mimo pewnych emocji, które mną targają _ - powiedział Chlebowski.

Chlebowski zaznaczył, że Kurski dwukrotnie przegrał w sądzie proces z premieremDonaldem Tuskiemi do tej pory nie przeprosił _ za liczne kłamstwa i obelgi _ .

bDeByLUD

- _ Mam nadzieję, że będzie czas, żeby to uczynił. Niemniej zależy mi bardzo na tym, żeby komisja śledcza, która ma zbadać m.in. naciski członków Rady Ministrów na służby specjalne, jak najszybciej rozpoczęła pracę _ - dodał szef klubu PO.

Pytany o odrzuconą przez Prezydium Sejmu kandydaturę byłego szefa kontrwywiadu wojskowegoAntoniego Macierewicza, wyjaśnił, że budziła ona poważne zastrzeżenia polityków PO, szczególnie, że sam Macierewicz może stanąć przed komisją śledczą.

- _ Wszyscy mamy w pamięci brak jego kompetencji przy likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, nieprofesjonalne przeprowadzenie tego procesu, liczne publiczne oskarżenia wielu osób, którym w jakimś sensie zmarnował karierę _ - dodał Chlebowski.

ZOBACZ TAKŻE:

bDeByLVe
wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)