Notowania

włodzimierz cimoszewicz
04.11.2008 05:59

Cimoszewicz: Wystartuję, jeśli lewica się zjednoczy

Wybory do europarlamentu dają szansę zjednoczenia lewicy - twierdzi były premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że zjednoczenie lewicy przed wyborami do europarlamentu jest nie tylko możliwe, ale konieczne.

**Były premier mówi _ Rzeczpospolitej _, że wybory europejskie stwarzają okazję do szerszego współdziałania i szukania racjonalnych porozumień. Cimoszewicz dodaje, że jeśli lewicy uda się porozumieć, to zostanie jej kandydatem na eurodeputowanego.

Rozmówca _ Rzeczpospolitej _ uważa, że proces wychodzenia lewicy z kłopotów będzie trwał długo. _ Tego pacjenta nie postawi się na nogi w ciągu kilku dni _ - zauważaWłodzimierz Cimoszewicz. Podkreśla, że publiczna debata w Polsce nie może ograniczać się do tego, czy pilot jest chory i kto jakim samolotem poleci do Brukseli.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Nowa jakość polskiej lewicy? ]( http://news.money.pl/artykul/nowa;jakosc;polskiej;lewicy,41,0,378409.html )
* [ Prezydent jedzie na szczyt UE? Premier nic nie wie ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;jedzie;na;szczyt;ue;premier;nic;nie;wie,7,0,375559.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Cimoszewicz zarzuca też polskiemu rządowi, że w obliczu kryzysu finansowego na świecie zajmuje się zarządem PZPN. _ Są pewne granice nieodpowiedzialności. Dwa kolejne rządy walczą z jakimiś ludźmi w PZPN, choć nic do tego nie mają _ - mówi były premier gazecie. Jego zdaniem w tej walce chodzi o _ czystą propagandę _.

Tagi: włodzimierz cimoszewicz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz