Notowania

putin
18.03.2010 15:50

Clinton spotka się z Putinem

Jutro sekretarz stanu USA będzie przebywała w Moskwie. Spotkania nie było we wcześniejszych planach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sskennel/CC/Flickr)

*To uzgodniony w ostatniej chwili dodatek do programu 36-godzinnej wizyty sekretarz Clinton w Moskwie. Spotkanie ma się odbyć w podmoskiewskiej rezydencji Putina.*

Pierwotny program wizyty Clinton w Rosji zakładał rozmowy z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem i z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

Ważnym punktem wizyty Hillary Clinton ma być uzgodnienie ostatnich szczegółów nowego amerykańsko-rosyjskiego układu o redukcji strategicznych zbrojeń nuklearnych, który ma zastąpić wygasły w grudniu układ START-1, zawarty w roku 1991 przez USA i Związek Radziecki.

Podstawowe parametry Miedwiediew i Obama uzgodnili w lipcu ubiegłego roku w Moskwie. Porozumieli się wtedy, że w ciągu siedmiu lat od wejścia w życie nowego układu Rosja i USAzredukują liczbę strategicznych nuklearnych głowic bojowych do 1500-1675, a systemów ich przenoszenia - do 500-1110. Dolne pułapy to propozycje Moskwy, a górne - Waszyngtonu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Miedwiediew widzi postęp w negocjacjach z USA ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;widzi;postep;w;negocjacjach;z;usa,13,0,577549.html )
* [ Ławrow: Wkrótce ruszą rozmowy o układzie z USA ]( http://news.money.pl/artykul/lawrow;wkrotce;rusza;rozmowy;o;ukladzie;z;usa,107,0,575851.html )
Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz