Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co Lipiński powiedział Beger?

0
Podziel się:

TVN w programie "Teraz my" wyemitowała nagrania zarejestrowane z ukrytej kamery, na których minister Adam Lipiński negocjuje z Renatą Beger stanowisko w ministerstwie rolnictwa w zamian za jej przejście do PiS.

Co Lipiński powiedział Beger?
(Bogdan Borowiak/PAP)

Na pierwszym z nagrań Renata Beger, prowokując Lipińskiego - szefa gabinetu politycznego premiera - powiedziała, że za wystąpienie z Samoobrony domaga się stanowiska sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa.

Lipiński mówi: "Żaden problem, mamy mnóstwo wolnych stanowisk". Odnosząc się do innych posłów, chcących wystąpić, powiedział: "Bo tam są inne możliwości, niektórym zależy na reelekcji, mamy też takie możliwości,
Lipiński: Na razie prezes tego nie zaakceptowałmożna się dogadać z Giertychem, Giertych ma w niektórych miejscach po prostu białe plamy, jeśli to się nałoży to ktoś może wejść do LPR". Wracając do stanowiska sekretarza stanu dla Renaty Beger, Lipiński powiedział: "No, to jest moja jedna rozmowa z prezesem".

Jednak podczas kolejnego spotkania - wczoraj - poseł Lipiński powiadamia Renatę Beger, że nie udało się jednak zapewnić jej stanowiska sekretarza stanu

Renata Beger poruszyła także sprawę weksli, których uruchomieniem grozi posłom odchodzącym z Samoobrony Andrzej Lepper. Beger zapytała posła, czy w związku z tym PiS jest w stanie jej oraz innym posłom pomóc.
Lipiński: Można obciążyć Sejm

Rozwijając myśl, Adam Lipiński powiedział: "Myśmy też myśleli o tym, żeby stworzyć jakiś fundusz, który do czasu, kiedy ta sprawa nie będzie rozstrzygnięta, mógł, że tak powiem, założyć za tych posłów, gdyby nie daj Boże tam wszedł komornik".

Posłanka Samoobrony zażądała też pierwszego miejsca na liście w okręgu pilskim oraz miejsc na listach do wyborów samorządowych dla swoich współpracowników i jednego z członków rodziny. Adam Lipiński zanotował sobie żądania Beger.

Posłanka poruszyła też kwestię swoich spraw sądowych. Lipiński odpowiedział: "Z Panią by się spotkał ktoś, kto ma wiedzę na ten temat".

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)