Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co ma prezydent na Sikorskiego?

0
Podziel się:

Tajne teczki mają pogrzebać byłego szefa MON. Polityk domaga się publikacji dokumentów.

Co ma prezydent na Sikorskiego?
(PAP/Tomasz Gzell)

Jak donosi dziennik "Polska" kandydat PO na ministra Spraw Zagranicznych Radek Sikorski nie ma sobie nic do zarzucenia. Sugestie prezydentaLecha Kaczyńskiego, jakoby miał na sumieniu grzechy, które dyskredytują go jako przyszłego szefa MSZ, uznał za nieprawdziwe.

_ Lech Kaczyński w środowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapowiedział, że wiedzą na temat Radka Sikorskiego podzieli się zDonaldem Tuskiem. _
Jakie tajne dokumenty wskazujące, że Radek Sikorski nie powinien kierować MSZ, posiada prezydent? - zastanawia się dziennik.

Sam Sikorski twierdzi, że tego nie wie. "Myślę, że to niesportowe, że rzuca się na obywatela cień podejrzenia, a on w żaden sposób nie może się odnieść, bo nie wie, o co chodzi. Polityczne urazy nie powinny przekraczać pewnych granic" - mówi "Polsce".

Wiadomo, że w pierwszej połowie lat 90. Wojskowe Służby Informacyjne podejrzewały, że Radek Sikorski może współpracować z wywiadem brytyjskim.

Od października 1992 r. do lutego 1995 r. Sikorski był inwigilowany przez WSI. Operacji nadano kryptonim "Szpak". Sikorski, gdy został szefem resortu obrony, odtajnił te akta. "Wynika z nich, że mimo wysiłków nie udało się go przyłapać na niczym konkretnym" - odnotowuje gazeta.

ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent opowie Tuskowi o Sikorskim "Opublikowałem wszystkie bez wyjątku dokumenty, do jakich dotarłem. Oczywiście nie można wykluczyć, że w archiwum odnalazły się kolejne, albo że jakieś grupy hakowe wyprodukowały nowe. Ale powtarzam: ja nie mam nic do ukrycia" - twierdzi Sikorski i zapowiada, że z ludźmi go oskrazającymi chętnie spotka się w sądzie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)