Notowania

sondaż
06.08.2008 07:12

Co trzeci Polak chce prezydenta Tuska

W wyborach prezydenckich premier zdobyłby dwa razy więcej głosów niż Lech Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w tym miesiącu, ich zwycięzcą byłbyDonald Tusk. Tak wynika z sondażu dla _ Gazety Wyborczej _ przeprowadzonego przez PBS DGA.

Obecny premier zdobył w badaniu 33 procent punktów, na drugim miejscu znalazł się obecny prezydent Lech Kaczyński- jednak głosowałoby na niego o połowę mniej osób (15 procent głosów). Na trzecim miejscu znaleźli się ex equoWłodzimierz CimoszewicziKazimierz Marcinkiewicz- obaj zdobyliby po 12 procent głosów. Natomiast piąte miejsce w sondażu zajmujeZbigniew Ziobro- zgromadziłby 11 procent głosów.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Mniej ufamy rządowi ]( http://news.money.pl/artykul/mniej;ufamy;rzadowi,111,0,351855.html )
* [ Gowin: Tusk nie jest pewnym kandydatem ]( http://news.money.pl/artykul/gowin;tusk;nie;jest;pewnym;kandydatem,13,0,339981.html )
* [ Tusk i Kaczyński najbardziej godni zaufania ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;i;kaczynski;najbardziej;godni;zaufania,26,0,339226.html )

Pozycja premiera Tuska wśród elektoratu PO jest znacznie silniejsza niż Lecha Kaczyńskiego wśród zwolenników z PiS - zauważa gazeta. Tuska w Pałacu prezydenckim widzi 66 procent symaptyków Platformy, zaś reelekecji Lecha Kaczyńskiego chce co drugi wyborca PIS. Dla tego elektoratu więcej głosów poparcia - z 27 procent - zdobywa Zbigniew Ziobro.

_ Czarnym koniem _ lewicy okazał się natomiast Włodzimierz Cimoszewicz, który zdeklasował lidera SLDGrzegorza Napieralskiego.
Do wyborów prezydenckich pójdziemy za ponad dwa lata.

Sondaż dla _ Gazety Wyborczej _ PBS DGA przeprowadził w dniach 1-3 lipca
na próbie reprezentatywnej 1054 osób.

Tagi: sondaż, prezydent, kazimierz marcinkiewicz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz