Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ćwiąkalski: Prokuratura sprawdzi Palikota

0
Podziel się:

Minister sprawiedliwości zapowiada, że prokuratorzy ustalą czy poseł PO obraził prezydenta,

Ćwiąkalski: Prokuratura sprawdzi Palikota
(PAP/Paweł Supernak)

Minister sprawiedliwości zapowiada podjęcie przez prokuraturę czynności wyjaśniających po wypowiedzi posła PO Janusza Palikota, który pytał na swym blogu, czy prezydentLech Kaczyńskinadużywa alkoholu.

Zbigniew Ćwiąkalskipowiedział, że to, czy zostanie wszczęte formalne śledztwo w sprawie obrazy głowy państwa, "zależy od inicjatywy samego pana prezydenta".

"Ja tylko przypomnę, że jak o. dyrektor Rydzyk wypowiadał się bardzo niekorzystnie o panu prezydencie i jego żonie, to pan prezydent nie zareagował i nie życzył sobie chyba, jak rozumiem, jakiejkolwiek interwencji" - odparł minister na pytanie, czy będzie śledztwo w sprawie wypowiedzi posła PO. Dodał, że gdyby prezydent życzył sobie śledztwa, to prokuratura może je podjąć.

_ Za publiczne znieważenie prezydenta RP kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia. _"Wprawdzie tutaj jest ta słynna forma pytania, ale przypomnę, że podobne pytania stawiał pan Lepper i akurat został skazany" - podkreśla Ćwiąkalski.

"Pytanie sugerujące, że jakiś fakt ma miejsce, może być rzeczywiście ukrytą formą pomówienia" - dodaje minister.

Minister w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Łopiński zapowiedział, że Kancelaria wystąpi z pozwem przeciw posłowi PO. Z kolei Ryszard Legutko ,podsekretarz stanu w Kancelariiuważa, że sprawą Palikota powinny zająć się władze Platformy.

| PALIKOT O PREZYDENCIE I ALKOHOLU |
| --- |
| "Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu? Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką?" - pytał Palikot na blogu. |

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)