Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ćwiąkalski zbada laptopa Ziobry

0
Podziel się:

Ministerstwo Sprawiedliwości zleci opinię, która ma wykazać w jaki sposób zniszczony został komputer byłego szefa resortu.

Ćwiąkalski zbada laptopa Ziobry
(PAP/Paweł Supernak)

Ministerstwo Sprawiedliwości zleci opinię, która ma wykazać w jaki sposób zniszczony został laptop byłego szefa resortuZbigniewa Ziobry. Potem ma zapaść decyzja czy sprawa trafi do prokuratury.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sławomir Różycki mówił we wtorek, że ministerstwo nie zamierza składać wniosku o wszczęcie śledztwa w sprawie zniszczonego laptopa. Według Różyckiego, nie da się wykazać, że do zniszczenia doszło wskutek umyślnego działania - co jest warunkiem przestępstwa zniszczenia mienia. Dzisiaj szef resortu zapowiedział jednak, że sprawa będzie miała ciąg dalszy.

- _ Dyrektor generalny, który odpowiada za rozliczanie ze sprzętu w resorcie, zwróci się o opinię czy w wyniku takiego działania mogły powstać zniszczenia i wtedy zapadnie decyzja czy skierować sprawę do prokuratury _ - powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalnyZbigniew Ćwiąkalskiw radiowych _ Sygnałach Dnia _ .

O sprawie zrobiło się głośno pod koniec stycznia, gdy okazało się, że Ziobro i jego współpracownik z gabinetu politycznego oddali resortowi uszkodzone laptopy. Ćwiąkalski zapowiadał wtedy, że resort będzie się domagał zwrotu kosztów naprawy uszkodzonych laptopów.

Ziobro odpowiadał wówczas, że sam wystąpił o obciążenie kosztami. Wyjaśniał, że laptop, którego używał, został przypadkowo uszkodzony podczas przeprowadzki. Zapowiadał, że wytoczy sprawę Ćwiąkalskiemu, jeśli nie przeprosi go publicznie za pomówienia, że ten rodzaj zniszczeń, jakim uległy laptopy ma charakter nieprzypadkowy.

Według Ćwiąkalskiego, Ziobro broni się niewiarygodnie. - _ Ma prawo tak się tłumaczyć, ale z całą pewnością nikt nie musi w to wierzyć. Zdewastowany komputer dalej jest do dyspozycji prokuratury. Pojawiały się informacje, że dochodziło do niszczenia kart, zachodzi podejrzenie, że w gabinecie politycznym niszczono dokumenty, więc zachodzi szereg zdarzeń, które różnie można interpretować _ - uważa Ćwiąkalski.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)