Notowania

d8
08.07.2008 12:27

D8: Grozi nam tragedia z powodu wysokich cen

Prezydent Indonezji wezwał do szybkiego rozwiązania problemu drogich paliwa i żywności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono ostrzegł, że jeśli kraje rozwijające sie nie znajdą szybko rozwiązania, rosnące ceny żywności i paliw mogą doprowadzić do _ tragedii _. *

_ - Z takimi zasobami surowców, jakimi dysponujemy, powinniśmy być w stanie wnieść wiele do gospodarki światowej i wreszcie pokonać biedę _ - powiedział Yudhoyono (na zdjęciu), przemawiając podczas szczytu D8, grupy ośmiu rozwijających się krajów muzułmańskich.

Od 1997 roku D8 skupia Iran, Indonezję, Egipt, Malezję, Turcję, Pakistan, Nigerię i Bangladesz.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* **[ G8:  Wysokie ceny ropy i żywności zagrażają światu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/g8;wysokie;ceny;ropy;i;zywnosci;zagrazaja;swiatu,1,0,353793.html ) **

Głównymi celami odbywających się co dwa lata spotkań na szczycie D8 jest rozwój współpracy między państwami członkowskimi, poprawa pozycji krajów rozwijających się w światowej gospodarce a także warunków życia w Trzecim Świecie.

Celem spotkania w stolicy Malezji, Kuala Lumpur, było także nakreślenie programu, który pomógłby we wzmocnieniu wzajemnego handlu w ciągu następnych dziesięciu lat.

Tagi: d8, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz