Notowania

dalajlama
14.04.2008 07:44

Dalajlama nie wyklucza rezygnacji

Przywódca Tybetańczyków odejdzie, gdy przemoc wymknie się spod kontroli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przebywający na uchodźstwie świecki i duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV po raz kolejny powiedział, iż ustąpi, jeśli pogorszy się sytuacja w Tybecie.

- _ Jeśli przemoc wymknie się spod kontroli, wtedy moją jedyną opcją będzie rezygnacja _ - powiedział Dalajlama XVI. - _ Jeśli większość ludzi dokona aktów przemocy, wtedy ustąpię _ - podkreślił przywódca Tybetańczyków.

Dalajlama przyjechał do Stanów Zjednoczonych na konferencję dotyczącą pojęcia litości. Na niedzielne spotkanie z nim na stadionie miejskim przyszło 50 tysięcy ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wałęsa chce rozmawiać z Dalajlamą ]( http://news.money.pl/artykul/walesa;chce;rozmawiac;z;dalajlama,104,0,330600.html )
* [ Rice apeluje o dialog z Dalajlamą ]( http://news.money.pl/artykul/rice;apeluje;o;dialog;z;dalajlama,240,0,329200.html )
* [ Fala protestów rozlewa się na Chiny ]( http://news.money.pl/artykul/fala;protestow;rozlewa;sie;na;chiny,127,0,329087.html )
* **[ Pekin nie odpuści Tybetańczykom ]( http://news.money.pl/artykul/pekin;nie;odpusci;tybetanczykom,129,0,329089.html )**
* [ Tybet apeluje do Pekinu o zaniechanie przemocy ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/tybet;apeluje;do;pekinu;o;zaniechanie;przemocy,230,0,328678.html )
* [ Strzelanina w stolicy Tybetu ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/strzelanina;w;stolicy;tybetu,72,0,328520.html )

Pekin oskarżył przywódcę Tybetańczyków o organizację marcowych zamieszek w Tybecie. Mnisi buddyjscy zorganizowali w Lhasie pokojowe marsze.

W kolejnych dniach przerodziły się one w największe od 20 lat antychińskie demonstracje, obejmujące także zamieszkane przez Tybetańczyków obszary poza Tybetańskim Regionem Autonomicznym, ale w historycznych granicach Tybetu.

Dalajlama podkreślił, że nie nawołuje do żadnych separatyzmów. - _ Wszelka przemoc jest zła _. _ Koncepcja biernego oporu to nie tylko powstrzymywanie się od przemocy; sprzeciw wobec przemocy oznacza konfrontację problemów z determinacją, wizją _ - zaznaczył.

Tagi: dalajlama, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz