Notowania

dalajlama
11.12.2008 07:37

Dalajlama odwiedzi parlament

Przywódca Tybetańczyków odwiedzi Sejm i Senat. Wygłosi też wykład dla warszawiaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV złoży wizytę w parlamencie.

Rano Jego Świątobliwość spotka się z marszałkiem SejmuBronisławem Komorowskimi marszałkiem SenatuBogdanem Borusewiczem.

Przewodnicząca sejmowego zespołu polsko-tybetańskiegoBeata Bublewiczpodkreśla, że Dalajlama to jedna z największych osobistości, które kiedykolwiek odwiedzały polski Sejm:

Posłanka Beata Bublewicz dodaje, że wizyta Dalajlamy XiV powinna być dla Polaków czymś szczególnym, ponieważ nasz naród, podobnie jak Tybetańczycy, był przez wiele stuleci zniewolony:

Dalajlama XIV spotka się także z prezydent stolicyHanną Gronkiewicz-Walz i byłym premieremTadeuszem Mazowieckim. Po południu, na warszawskim Torwarze wygłosi wykład dla mieszkańców stolicy.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Zmiana planów. Prezydent spotkał się z Dalajlamą ]( http://news.money.pl/artykul/zmiana;planow;prezydent;spotkal;sie;z;dalajlama,168,0,407720.html )
* [ Nowe rondo w stolicy. Chiny protestują ]( http://news.money.pl/artykul/nowe;rondo;w;stolicy;chiny;protestuja,77,0,407373.html )
* [ Pekin krytykuje spotkanie Sarkozy'ego z Dalajlamą ]( http://news.money.pl/artykul/pekin;krytykuje;spotkanie;sarkozyego;z;dalajlama,40,0,406824.html )
* [ Sarkozy nie zawiódł - spotkał się z Dalajlamą ]( http://news.money.pl/artykul/sarkozy;nie;zawiodl;-;spotkal;sie;z;dalajlama,21,0,406805.html )
* [ Dalajlama XIV: Podziwiam Polaków za determinację ]( http://news.money.pl/artykul/dalajlama;xiv;podziwiam;polakow;za;determinacje,251,0,406779.html )
* [ Kownacki: Prezydent może się spotkać z Dalajlamą ]( http://news.money.pl/artykul/kownacki;prezydent;moze;sie;spotkac;z;dalajlama,221,0,406749.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: dalajlama, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz