Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Desant 400 marines w Afganistanie

0
Podziel się:

Żołnierze piechoty morskiej walczą z talibami w prowincji Helmand na południu kraju.

Desant 400 marines w Afganistanie
(DVIDSHUB/CC/Flickr)

Czterystu żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej wzięło udział w desancie śmigłowcowym w górskim regionie prowincji Helmand na południu Afganistan

- _ To element wysiłków na rzecz umocnienia bezpieczeństwa przed wyznaczonymi na 20 sierpnia wyborami prezydenckimi _- poinformowały amerykańskie władze wojskowe.

W odbywającej się w okręgu Nawzad na północnym wschodzie Helmandu operacji o kryptonimie _ Wschodnie Zdecydowanie II _ uczestniczy również 100 żołnierzy afgańskich.* *

Zobacz jak marines walczą z talibami w prowincji Helmand (Associated Press):

_ - Nasza misją jest wspieranie (afgańskiej centralnej) Niezależnej Komisji Wyborczej i afgańskich sił bezpieczeństwa. To im powierzono te wybory. Naszą funkcją jest zapewnienie, by mogły bezpiecznie wykonywać swe zadania _ - powiedział dowódca liczącej 10 tys. ludzi Ekspedycyjnej Brygady Piechoty Morskiej generał Larry Nicholson. Amerykański komunikat na temat operacji nie wspomina o jakichkolwiek stratach.

ZOBACZ TAKŻE:

Według przedstawicieli ONZ, podejmowane przez talibów akty przemocy i zastraszania ludności mogą zakłócić przebieg wyborów, szczególnie na obszarach takich jak Helmand. W prowincji tej, skąd pochodzi znaczna część światowej produkcji opium, natężenie zbrojnej rebelii jest większe niż gdziekolwiek indziej w Afganistanie.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)