Notowania

birma
22.05.2008 08:16

Do Birmy przybył sekretarz generalny ONZ

Birmańskie władze przekonują, że wyłącznym celem wizyty sekretarza są kwestie pomocy humanitarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Birmańskie władze przekonują, że wyłącznym celem wizyty sekretarza są kwestie pomocy humanitarnej organizowanej przez Narody Zjednoczone po przejściu nad Birmą cyklonu Nargis.

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie jednak uzyskać od rządzącej Birmą junty wojskowej zgodę na rozszerzenie międzynarodowej akcji pomocy dla ludności poszkodowanej przez cyklon. Mimo wyrażenia zgody na pracę 300-osobowej ekipy medycznej z państw ASEAN-u władze birmańskie nadal nie zezwalają na wjazd do kraju zachodnich ekip lekarskich oraz ratowniczych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [  Birma: Junta blokuje pomoc dla ofiar cyklonu ]( http://news.money.pl/artykul/birma;junta;blokuje;pomoc;dla;ofiar;cyklonu,135,0,340615.html )
* [ Pomoc dla Birmy pod ścisłą kontrolą władz ]( http://news.money.pl/artykul/pomoc;dla;birmy;pod;scisla;kontrola;wladz,18,0,340242.html )

Pomoc żywnościowa i medyczna przekazywana jest poszkodowanym przez birmańską armię, ale nie jest ona w stanie sprostać potrzebom. Brakuje przede wszystkim helikopterów, które dokonywałyby przerzutu artykułów żywnościowych. Ban Ki-moon ma odwiedzić tereny spustoszone przez cyklon Nargis w delcie Irrawaddy i spotkać się z szefem birmańskiej junty wojskowej, generałem Than Shwe. Sekretarz generalny ONZ podkreślił wczoraj w Bangkoku w Tajlandii, iż kwestia międzynarodowej pomocy humanitarnej dla Birmy nie powinna być upolityczniana.

Tagi: birma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz