Notowania

juszczenko
29.10.2008 10:00

Donieck: Szczyt ekonomiczny Polska - Ukraina

W spotkaniu uczestniczą prezydenci państw i przedsiębiorcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Jacek Turczyk)

PrezydentLech Kaczyńskiuczestniczy w polsko - ukraińskim szczycie ekonomicznym w Doniecku. Rano prezydent rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką.

Spotkanie z prezydentem Ukrainy jest dla Lecha Kaczyńskiego okazją do zapoznania sie z trudną sytuacją polityczną na Ukrainie. Kwestia ta jest bardzo istotna w kontekście grudniowego szczytu NATO, na którym Ukraina może otrzymać MAP - plan działań na rzecz przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rekordowo niskie popacie dla Wiktora Juszczenki ]( http://news.money.pl/artykul/rekordowo;niskie;popacie;dla;wiktora;juszczenki,200,0,348360.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Podczas trwającego szczytu gospodarczego, Polska i Ukraina omawiają przebieg prac przygotowawczych do EURO 2012. Dyskutują też, w jaki sposób zwiększyć współpracę gospodarczą między obydwoma krajami.

Lech Kaczyński zwiedzi, budowany specjalnie na Mistrzostwa Europy, stadion Donbass Arena w Doniecku. Spotka się również z miejscową Polonią.

W polsko - ukraińskim szczycie uczestniczy ponad czterystu przedsiębiorców, reprezentantów instytucji państwowych i samorządów obydwu krajów.

Tagi: juszczenko, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz