Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
07.11.2007 14:31

Dorn: Lepszy PiS z Kaczyńskim niż gruzowisko

Jak partia się rozpadnie, to jesteśmy wszyscy na gruzowisku - podkreśla Ludwik Dorn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Nie wyobrażam sobie, by przez najbliższe 10 czy 12 lat na czele Prawa i Sprawiedliwości stał ktoś inny niżJarosław Kaczyński- twierdzi*Ludwik Dorn, były wiceszef PiS-u.*

Zdaniem Dorna, jeśli Jarosław Kaczyński przestanie kierować PiS, partia ta "najprawdopodobniej się rozpadnie". "Już wolę, by partii przewodził ktoś, kto jest dla partii niezbędny, konieczny, kto popełnia błędy, jak każdy człowiek niż, żeby moja partia się rozpadła" - mówi były wiceprezes.

"Pogodzę się w tej partii ze wszystkim i ze wszystkimi błędami, byleby ona trwała, bo z błędów można się wycofać, błędy można naprawić, ale jak partia się rozpadnie, to jesteśmy wszyscy na gruzowisku" - podkreśla Dorn.

Jednocześnie odrzuca zarzut nielojalności wobec Prawa i Sprawiedliwości. "Przykro mi, że jest on stawiany publicznie. Wyrażam ubolewanie, że skoro jest formułowany publicznie, to ja muszę na niego odpowiadać" - mówi Dorn.

Według Dorna, on, Kazimierz Ujazdowski i Paweł Zalewski postąpili uczciwie rezygnując z funkcji wiceprezesów PiS. Jednocześnie - jak mówił - szef partii Jarosław Kaczyński również postąpił uczciwie.

ZOBACZ TAKŻE:

"Powiedział jakie jest jego zdanie, jaki jest jego pogląd, z którym my się nie zgodziliśmy. Jeśli dwie strony nie zgadzają się co do istotnych kwestii mechanizmów wewnętrznych w partii, a ci którzy się nie zgadzają, są wiceprezesami - odchodzą. To jest najuczciwsze wyjście" - podkreślił Dorn.

Dodał, że trzej byli wiceprezesi PiS chcą zmian w partii i dyskusji na tematy charakteru, głębokości tych zmian. Zaznaczył, że będą o tym dyskutować jako zwykli członkowie partii i szeregowi członkowie klubu. "Będziemy do tego przekonywać w statutowych ramach" - powiedział Dorn.

Według Adama Lipińskiego, wiceprezesa PiS, rezygnacja Dorna, Ujazdowskiego i Zalewskiego z funkcji wiceprezesów osłabia partię i "uderza w spoistość" PiS.

Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz