Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dorn ponownie wiceprezesem PiS?

0
Podziel się

Pomysły Dorna na funkcjonowanie partii mieściły się w ramach partyjnej lojalności - twierdzi Jarosław Kaczyński.

Dorn ponownie wiceprezesem PiS?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bCZUUHGZ

Ludwik Dornmoże ponownie zostać wiceprezesem PiS - dowiedział się "Wprost". Informację potwierdził tygodnikowiJarosław Kaczyński.

W rozmowie z "Wprost" prezes PiS powiedział, że losy Ludwika Dorna zależą przede wszystkim od jego decyzji. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędą się z rozmowy z Dornem na temat jego powrotu do normalnej działalności. Jak tłumaczył, oznacza to, że może on wrócić do pełnienia funkcji wiceprezesa PiS. Zdaniem prezesa, przy całej różnicy zdań, jaka była między politykami, pomysły Dorna na funkcjonowanie partii mieściły się w ramach partyjnej lojalności. A jego format predestynuje go do tej funkcji - dodaje były premier.

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy Dorn będzie mógł wrócić do władz PiS. Może to się stać już w połowie stycznia, gdy rada polityczna będzie wybierać nowych zastępców Kaczyńskiego. Jak ustalił ,,Wprost", jeśli były wicepremier nie zechce jeszcze przyjąć posady, Jarosław Kaczyński jest skłonny pozostawić w prezydium partii jeden wakat. Z naszych informacji wynika, że umorzone ma być także partyjne postępowanie dyscyplinarne w sprawie byłego marszałka.

bCZUUHHb

Sam Dorn nie chce komentować informacji o powrocie do kierownictwa partii. Poza nim awansu na stanowisko wiceprezesa może być niemal pewnyZbigniew Ziobro. Większość polityków PiS w gronie faworytów wymienia także posłankęAleksandrę Natalli-Świat. Na giełdzie pojawiają się jeszcze nazwiskaPrzemysława Gosiewskiego, Pawła Kowala, Krzysztofa Putry,Elżbiety KrukiAleksandra Szczygły.

ZOBACZ TAKŻE:

bCZUUHHC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)