Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dorn
11.10.2007 09:02

Dorn: Z wykształciuchami trzeba twardo

Ludwik Dorn uważa, że "wykształciuchy" muszą zmienić swój stosunek do społeczeństwa. Nie mogą zachowywać się w sposób egoistyczny i powinny - według niego - włączyć się konstruktywnie w życie publiczne kraju. Stąd jego "List do wykształciucha", który ma przekonać do PiS część polskiej inteligencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Ludwik Dornuważa, że "wykształciuchy" muszą zmienić swój stosunek do społeczeństwa. Nie mogą zachowywać się w sposób egoistyczny i powinny - według niego - włączyć się konstruktywnie w życie publiczne kraju. Stąd jego "List do wykształciucha", który ma przekonać do PiS część polskiej inteligencji.

Marszałek Sejmu jest zdania, że z tą grupą społeczną trzeba postępować twardo.

Ludwik Dorn planuje również napisać list do "polskiego aferzysty i złodzieja". Jego zdaniem, ludzie, do których ten list będzie skierowany, potrafili się odnaleźć w rzeczywistości ekonomiczno-gospodarczej po transformacji.

ZOBACZ TAKŻE: Dorn: LiD musi przeprosić moją sukęDorn powiedział, że ludzie ci dochodzili do wielkich majątków dzięki nielegalnym interesom oraz kontaktom z ludźmi władzy. Jego zdaniem, PiS godząc w interesy tej grupy, naraziła się na oskarżenia o wprowadzanie do życia publicznego metod państwa totalitarnego.

Według Ludwika Dorna, w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła reintegracja społeczeństwa, co jest zasługą obecnych rządów i zmiany sposobu rządzenia.

Marszałek Dorn uważa, że życie w konflikcie politycznym doprowadza do wyczulenia obywateli na kwestie dotyczące państwa i jego przyszłości.

Dorn nie zgodził się tym samym z opinią, że Prawo i Sprawiedliwość dzieli społeczeństwo, jak mówi opozycja.

Tagi: dorn, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR, wybory
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz