Notowania

afera hazardowa
05.10.2009 11:00

Drzewiecki już nie jest ministrem. Dymisji będzie więcej

Podobny los, jak ministra sportu może czekać również Adama Szejnfelda i Andrzeja Czumę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

aktualizacja 13:20

*Podobny los, jak ministra sportu może czekać również wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda i szefa resortu sprawiedliwości, Andrzeja Czumę. *

Decyzję o rezygnacji ze stanowiska ministra sportuMirosław Drzewieckiogłosił na krótkiej konferencji w ministerstwie. Przekonywał, że nie ma sobie nic do zarzucenia i jest gotów odpowiadać na zarzuty przed każdą instytucją, która takich od niego zażąda:

dźwięk: IAR

W swoim oświadczeniu minister sportu zapowiedział jednak, że nie żegna się na zawsze i po wyjaśnieniu sprawy afery hazardowej, zwanej _ aferą Black Jack _, wróci.

dźwięk: PK, Money.pl

Drzewiecki podkreślił, że decyzję podjął _ suwerennie _. Przede wszystkim dlatego, by chronić swoją rodzinę.

dźwięk: PK, Money.pl

Krótko po południu premier Donald Tusk przyjął dymisję ministra sportu. Już wcześniej dał do zrozumienia, że oczekuje od ministra Drzewieckiego bardziej szczegółowych wyjaśnień niż te, które złożył on na ostatniej konferencji prasowej. DotychczasMirosław Drzewieckitwierdził, że nie widzi powodów do dymisji, ale jest do dyspozycji szefa rządu.

[

Będzie komisja śledcza w sprawie _ afery Black Jack _? ]( http://news.money.pl/artykul/bedzie;komisja;sledcza;w;sprawie;afery;black;jack,175,0,542639.html )
Drzewieckiego obciąża jednak fakt, że szef jego gabinetu politycznego, Marcin Rosół, spędził tegoroczne ferie zimowe w ośrodku Ryszarda Sobiesiaka (jednego z biznesmenów zamieszanych w aferę) w Zieleńcu.

Na polecenie Mirosława Drzewieckiego, próbował też załatwić posadę w Totalizatorze Sportowym córce Ryszarda Sobiesiaka.

Będą kolejne dymisje?

To nie koniec politycznej czystki, związanej z aferą hazardową. Jak informuje RMF FM, po odsuniętym od kierowania klubem PO Zbigniewie Chlebowskim i zdymisjonowanym ministrze sportu, niepewny los czeka też wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda i szefa resortu sprawiedliwości, Andrzeja Czumę.

Szejnfeld - zdaniem RMF - zbytnio interesował się ustawą hazardową, a Czuma krótko po ujawnieniu stenogramów rozmów z biznesmenami ogłosił, iż Chlebowski i Drzewiecki są niewinni.

*Komentarze: To zabieg wizerunkowy *

Według opozycji dymisja ministra sportu to jedynie zabieg wizerunkowy, podjęty pod wpływem wyników ostatnich sondaży: - _ Ta dymisja powinna być w sierpniu, w momencie kiedy ujawniono, że istnieje taki proceder _ - twierdzi - Andrzej Dera z PiS:

dźwięk: PK, Money.pl

_ _ Według wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego dymisja nie rozwiązuje i załatwia sprawy afery hazardowej. _ - Pytania na które nie ma odpowiedzi pozostają _ - uważa.
dźwięk: PK, Money.pl

Marszałek Sejmu,Bronisław Komorowskistwierdził, że dymisja ministra Drzewieckiego zaskoczeniem nie była. _ - Takie są standardy w Platformie Obywatelskiej. Jeżeli się mnożą wątpliwości wokół konkretnych osób, te osoby odchodzą z zajmowanych stanowisk i funkcji _ - mówi marszałek.
dźwięk: PK, Money.pl

Opozycja sugeruje, że do wyjaśnienia afery należy powołać sejmową komisję śledczą. Politycy PO jak na razie są temu pomysłowi przeciwni.

Rząd gotów się tłumaczyć w Sejmie

Marszałek Komorowski powiedział, że jeśli wpłynie wniosek o przedstawienie informacji rządu na temat prac nad projektem tzw. ustawy hazardowej, to taką informację wprowadzi do porządku obrad. Posiedzenie Sejmu rozpoczyna się w środę.

PremierDonald Tuskpowiedział w sobotę, że chciałby, aby Sejm wysłuchał informacji rządu dotyczącej szczegółów prac nad projektem ustawy o grach i zakładach wzajemnych. _ - Wydaje się rzeczą zasadną, jeśli to będzie możliwe, żeby Sejm w tym tygodniu znalazł czas, nawet jeśli miałoby to trwać nawet cały dzień, na wysłuchanie informacji rządu w tej sprawie i zadawanie pytań także przez posłów opozycji _ - zaznaczył premier.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: afera hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz