Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwa śledztwa w sprawie Begergate

0
Podziel się:

Warszawska prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu dwóch śledztw, których główną bohaterką jest posłanka Samoobrony Renata Beger. chodzi o sprawy związane z tzw. tasmami prawdy.

Dwa śledztwa w sprawie Begergate
(PAP/ Tomasz Gzell)
bESlMWCt

Warszawska prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu dwóch śledztw, których główną bohaterką jest posłanka Samoobrony Renata Beger - pisze "Życie Warszawy".

Dziennik wyjaśnia, że oba śledztwa będą dotyczyć słynnych "taśm prawdy", czyli zapisu negocjacji Renaty Beger z posłami PiS: Adamem Lipińskim i Wojciechem Mojzesowiczem.

Gazeta przypomina, że posłanka Samoobrony twierdzi, iż prokuratura powinna zająć się rozmowami, bo w ich trakcie doszło do próby korupcji politycznej. Z kolei działacze Unii Polityki Realnej też chcą śledztwa prokuratury, ale ich zdaniem przestępstwo popełniła sama Renata Beger. Twierdzą, że przebieg rozmów świadczy o tym, iż to ona złożyła nielegalną propozycję.

bESlMWCv

"Życie Warszawy" pisze, że swoje zawiadomienie Beger złożyła w prokuraturze 29 września, kilka dni po tym, jak skandaliczne rozmowy z udziałem ministrów w Kancelarii Premiera pokazała telewizja TVN. W programie "Teraz my" widzowie zobaczyli, jak Lipiński i Mojzesowicz negocjują przejście Beger do PiS i poparcie rządu - przypomina gazeta.

ZOBACZ TAKŻE:

bESlMWCW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)