Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś debata w PO: Będzie ostro?

0
Podziel się:

Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski walczą w prawyborach w PO.

Dziś debata w PO: Będzie ostro?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

O godz. 13 rozpoczyna się debata prawyborcza kandydatów Platformy Obywatelskiej, którzy walczą o poparcie członków partii w wyścigu o fotel prezydencki.

ZarównoBronisław Komorowski, jak iRadosław Sikorskizapowiadają, że do tej dyskusji będą dobrze przygotowani, bo jak pokazują dotychczasowe debaty polityczne, zwycięzca ma ogromne szanse na wygraną w prawyborach. - _ Dlatego też to ważny dzień _ - mówi marszałek Sejmu. Jednocześnie zapewnia, że przynajmniej z jego strony będzie to dżentelmeński pojedynek.

POSŁUCHAJ MARSZAŁKA SEJMU:

Debata odbędzie się w gmachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a poprowadzą ją posłowie Platformy -Joanna Muchai wiceszef klubuSławomir Nowak.

Czytaj opinie kandydatów na kandydata PO o prawyborczej debacie:


Drugi kandydat, Radosław Sikorski, nie kryje zadowolenia z tego, że będzie miał okazję zmierzyć się po raz drugi, po zjeździe Młodych Demokratów w Katowicach, z Bronisławem Komorowskim. Zapowiada, że będzie walczył o zwycięstwo:

POSŁUCHAJ SZEFA MSZ:


Premier oczekuje zdecydowanej debaty

Zdaniem szefa PO, premiera Donalda Tuska oczekiwanie, że kandydaci w prawyborach jednej partii politycznej będą mieli zasadniczo różne wizje prezydentury czy różne programy polityczne, są bezzasadne.

_ - Musieliby być z różnych partii, aby mieć inną wizję Polski, Europy czy świata. Jest rzeczą naturalną, że ludzie będą wybierali między Sikorskim a Komorowskim, oceniając walory osobiste, zdolności, umiejętności, charakter czy temperament _ - mówił Tusk.

Premier ma jednak nadzieję, że debata między Komorowskim a Sikorskim będzie bardziej zdecydowana, ponieważ - jak ocenia - dotychczas kandydaci w prawyborach traktują się z _ nadzwyczajną elegancją i aż przesadną łaskawością _.

Kto jest za kim w Platformie?

Szef dyplomacji i marszałek Sejmu walczą o poparcie członków PO w prawyborach.

Oficjalnie poparcia Bronisławowi Komorowskiemu udzielił między innymi wicemarszałek SejmuStefan Niesiołowski, minister kulturyBogdan Zdrojewski,Julia Piteraoraz minister zdrowiaEwa Kopacz. Swój głos na niego odda też co najmniej dwóch wiceprzewodniczących klubu parlamentarnego -Janusz PalikotiGrzegorz Dolniak. Do tego dochodzi list poparcia, który na ręce marszałka złożyło 36 parlamentarzystek PO.

Z kolei poparcie dla Radosława Sikorskiego zadeklarował już minister finansów Jacek Rostowski, posłowieJarosław GowiniAndrzej Biernatoraz eurodeputowani-Sławomir Nitras,Krzysztof Liseki Bogusław Sonik.

Prawybory, które mają wyłonić kandydata PO na prezydenta, są na finiszu: zakończyło się już głosowanie korespondencyjne; od piątku ruszyło głosowanie przez internet. W prawyborach mogą brać udział wyłącznie członkowie Platformy zarejestrowani do połowy lutego tego roku (czyli do ogłoszenia decyzji o przeprowadzeniu prawyborów). Jest ich około 46 tysięcy.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy 27 marca.

Jak będzie wyglądała debata prawyborcza w PO Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)