Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Ciszewski
|

Eksperci rządu USA: Castro umrze jeszcze w tym roku

0
Podziel się:

W kręgach rządowych USA uważa się, że zdrowie przywódcy Kuby Fidela Castro pogarsza się. Prawdopodobnie nie dożyje 2007 roku - anonimowi przedstawiciele Białego Domu.

Eksperci rządu USA: Castro umrze jeszcze w tym roku
(PAP / EPA)

Amerykańscy eksperci przyznają, że stan zdrowia Castro oraz terapia, jaką odbywa, są wciąż okryte tajemnicą. Przypuszczają jednak 80-letni Castro cierpi na raka żołądka, okrężnicy lub trzustki w fazie terminalnej.

Informatorzy z rządu oraz departamentu obrony USA proszą o anonimowość, ponieważ nie otrzymali zezwolenia na publiczne wypowiedzi na ten temat.

Nie zdradzili również skąd pochodzą te informacje, wiadomo jednak, że w służbach wywiadowczych pracują m.in. lekarze, którzy potrafią postawić diagnozę przyglądając się zdjęciom oraz wystąpieniom publicznym Castro.

Fidel Castro rządzi Kubą nieprzerwanie od 47 lat. Jednak w lipcu przywódca został poddany operacji przewodu pokarmowego i na mocy specjalnego dekretu przekazał tymczasowo władzę swemu bratu Raulowi Castro, człowiekowi numer 2 w hierarchii politycznej wyspy.

Podobne doniesienia na temat stanu zdrowia dyktatora pojawiały się już w amerykańskich mediach na początku października, jednak wówczas podkreślano, że dane wywiadu mogą być fałszywe. Od tego czasu przybyło informacji, zwłaszcza że minister spraw zagranicznych Kuby wycofał się z własnych prognoz na temat powrotu Fidela Castro do sprawowania władzy na początku grudnia.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)