Notowania

steinbach
29.03.2010 14:05

Erika Steinbach chce przyjechać do Polski

Dzięki Bogu Warszawa to nie reszta Rzeczypospolitej Polskiej - oznajmiła przewodnicząca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych wyznała, że chętnie odwiedziłaby pomorską Rumię, gdzie w 1943 roku urodziła się jako córka podoficera Luftwafe.

- _ Zamierzam kiedyś to uczynić. Ale dopóki nastroje u naszych sąsiadów są wzburzone, nie chciałam jeszcze dolewać oliwy do ognia _ - powiedziała Steinbach w rozmowie z poniedziałkową gazetą regionalną _ Maerkische Oderzeitung _.

Steinbach jest córką podoficera Luftwaffe, który w czasie II wojny światowej służył na lotnisku w okupowanej przez Niemców Rumi. Na początku 1945 r. matką i siostra z 18-miesięczną wówczas Eriką Steinbach uciekły do Niemiec przed wkraczającą Armią Czerwoną. Od tego czasu Steinbach nigdy nie była w miejscu swego urodzenia i - jak mówi - nie ma stamtąd żadnych wspomnień.

W rozmowie z _ Maerkische Oderzeitun _g szefowa Związku Wypędzonych oceniła też, że następuje odprężenie w stosunkach Polaków i Niemców _ szczególnie na obszarach, które kiedyś były ojczyzną Niemców _.

_ - Tam również bracia Kaczyńscy nigdy nie mieli większości. Pokazuje to, że nie da się tam podsycać obaw, wykorzystując temat wypędzeń, bo ludzie często utrzymują kontakt z niemieckimi wypędzonymi. Dlatego zawsze powtarzam: dzięki Bogu Warszawa to nie reszta Rzeczypospolitej Polskiej _ - powiedziała Steinbach.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Steinbach rezygnuje z fundacji ]( http://news.money.pl/artykul/steinbach;rezygnuje;z;fundacji,69,0,586565.html )**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
Tagi: steinbach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz