Notowania

francja
17.11.2008 10:27

Fala strajków zalewa Francję

Do protestujących już pilotów Air France dołączą kolejarze, nauczyciele i pocztowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Do protestujących już od piątku pilotów Air France dołączą kolejarze, nauczyciele i pocztowcy.

Piloci linii lotniczych Air France protestują już czwarty dzień. W ciągu całego dnia zostanie odwołana jedna trzecia planowanych lotów. Wystąpią między innymi znaczne zakłócenia w lotach tej kompanii między Warszawą a Paryżem.

Przyczyną protestu jest projekt przedłużenia czasu pracy pilotów i stewardess z 60 do 65 lat. Praca do ukończenia tego wieku nie byłaby jednak obowiązkowa.

Dwa związki zawodowe francuskich kolejarzy organizują strajk począwszy od wtorku. Ten protest dotyczy warunków pracy motorniczych zatrudnionych przy przewozach towarowych.

W czwartek odbędzie się jednodniowy strajk nauczycieli, którzy zaprotestują przeciwko likwidacji etatów w oświacie. W sobotę zastrajkują natomiast pocztowcy. Przyczyną ich niezadowolenia jest projekt przekształcenia poczty w spółkę akcyjną, a następnie otwarcie jej kapitału dla prywatnych inwestorów.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* **[ Nauczyciele i pielęgniarki dołączyli do strajków we Francji ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nauczyciele;i;pielegniarki;dolaczyli;do;strajkow;we;francji,4,0,292612.html ) **
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz