Notowania

lis
27.04.2009 11:30

Farfał będzie się tłumaczył ze zwolnienia Hanny Lis

Rada Programowa TVP uważa, że zarzut naruszenia etyki jest absurdalny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*_ - Rada Programowa TVP zwróci się do p.o. prezesa Piotra Farfała z prośbą o uzasadnienie decyzji wyrzucenia z pracy dziennikarki Wiadomości Hanny Lis _ - zapowiedziała szefowa rady Janina Jankowska. *

_ - Argument naruszenia etyki dziennikarskiej jest absurdalny. Taki zarzut powinien być rozpatrzony przez Komisję Etyki TVP _ - napisała Jankowska w oświadczeniu przekazanym PAP.

Lis została zwolniona w piątek. TVP jako powód podała: poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej _ poprzez samowolną zmianę treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu Wiadomości 20 kwietnia. _

Lis nie przeczytała wówczas fragmentu zapowiedzi materiału o rankingu europosłów, który wygrali deputowani PO. W tekście zapowiedzi materiału, który miała odczytać widzom, znalazło się zdanie, że szefowa Instytutu Spraw Publicznych (który ranking opracował) Lena Kolarska-Bobińska startuje w wyborach do PE z list PO.

Lis tłumaczyła, że nie przeczytała tego zdania, bo zostało ono _ w ostatniej chwili dopisane do przygotowanej startówki _.

_ - Takich partyzanckich praktyk nie stosuje się w żadnym newsroomie. Lena Kolarska-Bobińska nie była już szefową Instytutu Spraw Publicznych - więc nie mogłam przeczytać, że tak jest. Uchroniłam TVP przed przegranym procesem w trybie wyborczym. Moje zwolnienie ma związek z eurowyborami - byłam zbyt niewygodna _ - powiedziała Lis oceniając, że zarzuty postawione jej przez TVP to _ hucpa _.

Lis zapowiedziała wytoczenie dwóch procesów: TVP o bezpodstawne zerwanie umowy o pracę i szefowi _ Wiadomości _ Janowi Pińskiemu o naruszenie dóbr osobistych.

Przeciwko zwolnieniu Lis zaprotestował w piątek zespół _ Wiadomości _ w liście protestacyjnym przekazanym mediom.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ TVP straci monopol na Klossa i Janosika ]( http://news.money.pl/artykul/tvp;straci;monopol;na;klossa;i;janosika,246,0,445174.html )
* [ W TVP bez zmian - Farfał nadal rządzi ]( http://news.money.pl/artykul/w;tvp;bez;zmian;-;farfal;nadal;rzadzi,56,0,443704.html )
* [ TVP na krawędzi przepaści finansowej ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tvp;na;krawedzi;przepasci;finansowej,25,0,443417.html )
Tagi: lis, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz