Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fedak: Emerytury będą wypłacane

0
Podziel się

Projekty ustaw regulujące wypłaty świadczeń z drugiego filara są przygotowane.

Fedak: Emerytury będą wypłacane
(PAP/Paweł Supernak)
bCYwKcUR

Ministerstwo pracy przygotowało projekty ustaw, które umożliwią od przyszłego roku wypłaty emerytur z drugiego filara - informuje ministerJolanta Fedak.

Minister podsumowując swoją prace z okazji 100 dni rządu Donalda Tuska mówi, że przyjęte rozwiązania będą korzystne dla emerytów. Osoby przechodzące na emeryturę będą mogły wybrać zakład emerytalny, który będzie wypłacał im świadczenia. Emerytury będą przekazywane za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ministerstwo zrezygnowało z tak zwanej emerytury małżeńskiej. Zastąpi ją renta rodzinna. Jolanta Fedak wyraziła nadzieję, że Sejm szybko uchwali ustawy. Dodała, że na początku marca resort przedstawi na posiedzeniu Komisji Trójstronnej zasady wypłat emerytur pomostowych.

bCYwKcUT

Mówiąc o polityce rodzinnej, minister pracy oświadczyła, że jej filarem będzie wspieranie finansowe rodzin, realizowane przez świadczenia i zmiany podatkowe. Ministerstwo chce przygotować rozwiązania poprawiające sytuację młodych rodziców podejmujących pracę. Ma temu służyć między innymi tworzenie przedszkoli przyzakładowych i ulgi podatkowe dla osób zatrudniających opiekunki do dzieci.

bCYwKcVu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)