Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fotyga bez szans? "Słowa premiera jednoznaczne"

0
Podziel się

Premier mówi, że nominacja Fotygi musi poczekać na nowy rząd.

Fotyga bez szans? "Słowa premiera jednoznaczne"
(PAP/Leszek Szymański)
bDzGOkkB

*_ - Wydaje się, że słowa premieraDonalda Tuska, który powiedział, że nominacja Anny Fotygi na ambasadora chyba będzie musiała poczekać na nowy rząd, są dosyć jednoznaczne _- powiedział rzecznik rząduPaweł Graś. *

W rozmowie z RMF FM Graś dodał, że ostateczna decyzja w sprawie nominacji Fotygi zostanie podjęta po konsultacji z ministrem spraw zagranicznychRadosławem Sikorskim.

W ubiegłym tygodniu była szefowa MSZ, kandydatka na ambasadora Polski przy ONZ skrytykowała podczas spotkania z sejmową Komisją Spraw Zagranicznych sposób prowadzenia polskiej polityki zagranicznej.

bDzGOkkD

ZOBACZ TAKŻE:

_ - Człowiek o moim życiorysie jest naprawdę głęboko poraniony przyglądaniem się temu, co się dzieje z polską polityką zagraniczną _ - powiedziała Fotyga.

Premier powiedział w niedzielę, że ma _ takie przeczucie, że pani minister de facto publicznie pokazała nam figę i powiedziała: nie jestem zainteresowana _. _ I chyba tak to się skończy, że będzie musiała poczekać na nowy rząd _ - dodał Tusk.

bDzGOkkJ

_ - W takich sytuacjach nigdy nie można mówić do końca, że są przesądzone, ale wydaje się, że słowa pana premiera są dosyć jednoznaczne _ - odparł Graś pytany, czy los kandydatury Fotygi jest już przesądzony.

W jego opinii wszyscy, którzy mieli okazję oglądać ubiegłotygodniowe posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych z udziałem Fotygi, chyba nabrali podobnego przekonania co premier. - _ Tak naprawdę pani minister Annie Fotydze nie za bardzo zależy na objęciu tej funkcji _ - ocenił.

Pytany, czy Fotyga spotkała się już z Sikorskim i wytłumaczyła mu co miała na myśli mówiąc _ poranienie _ odparł, że z tego co wie, to nie. Zaznaczył, że Sikorski oczekuje na pisemne wyjaśnienia od byłej szefowej dyplomacji.

_ - Od pana ministra Sikorskiego będzie zależało, czy złoży jej być może jakąś inną propozycję, ale nie sądzę _ - odparł Graś pytany co się stanie, kiedy Fotyga wytłumaczy się ze swoich słów.

bDzGOkkK

Rzecznik rządu zaznaczył, że kandydat ambasadora musi być dobrze przygotowany merytorycznie i realizować politykę państwa i rządu. _ - Trudno sobie wyobrazić sytuację, aby ambasador negocjował z ministrem spraw zagranicznych np. jakieś stanowisko, które jest zobowiązany w imieniu polskiego rządu przedstawić _ - dodał.

Zaznaczył, że nie chodzi o to, by być entuzjastą, ale by być lojalnym wobec polskiego rządu i polityki zagranicznej prowadzonej przez państwo. Pytany czy Fotyga udowodniła, że nie jest lojalna odparł: _ postawiła bardzo duży znak zapytania _.

Zdaniem Grasia to, że posłowie PO podczas posiedzenia komisji zagłosowali za jej kandydaturą Fotygi oznacza, że nikt nimi nie manipuluje i nie steruje.

bDzGOkle
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)