Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fotyga: Sikorski mógł dokończyć lunch

0
Podziel się:

Według szefowej Kancelarii Prezydenta Radosław Sikorski nie musiał przerywać rozmów w Brukseli.

Fotyga: Sikorski mógł dokończyć lunch
(PAP/Paweł Kula)

Według szefowej Kancelarii Prezydenta Anny FotygiRadosław Sikorskinie musiał przerywać rozmów w Brukseli, by spotkać się z prezydentem.

Fotyga poinformowała, że osobiście dzwoniła do Sikorskiego w sprawie spotkania z prezydentem. - _ Ze względu na bardzo istotne wydarzenia na Ukrainie, prezydent, moimi ustami, w bardzo spokojnym i grzecznym tonie, zaprosił ministra Sikorskiego, nie precyzując godziny spotkania, dostosowując godzinę spotkania do możliwości kalendarza ministra Sikorskiego _ - powiedziała była szefowa MSZ.

Dopytywana w jaki sposób zaprosiła Sikorskiego na spotkanie, powiedziała: - _ przekazane zostało, że dostosujemy godzinę _ .

- _ Spotkanie, na które zaprosił prezydent Sikorskiego było spowodowane sekwencją wizyt szefa MSZ. W poniedziałek o godz. 17 Sikorski zamierzał wyjeżdżać do Kijowa, prosto z Brukseli, następnie miał się udać do Waszyngtonu _ - powiedziała Fotyga.

Jak poinformowała Fotyga Kancelaria Prezydenta dowiedziała się, iż Sikorski udaje się Ukrainę z informacji w "Rzeczpospolitej". Przyznała jednocześnie, że kilka godzin wcześniej stosowny komunikat ukazał się na stronach MSZ. - _ To nie jest stosowny tryb informowania prezydenta _ - oceniła.

Fotyga podkreśliła, że Sikorski zdecydował się na lot do Polski wcześniejszym samolotem, ale - jak zaznaczyła - drogą okrężną przez Hamburg. Jej zdaniem, taki wybór pozwolił szefowi MSZ zaoszczędzić jedynie pół godziny czasu. Zwróciła uwagę, że wieczorem jest bezpośredni lot z Brukseli do Warszawy.

Dopytywana, czy Sikorski zrobił dobrze wychodząc ze spotkania, Fotyga powiedziała: - _ myślę, że lepsze byłoby dokończenie lunchu i przelot lotem rejsowym o godz. 19.10 do Warszawy, a nie przez Hamburg _ .

- _ Nie trzeba (było) przerywać żadnego posiedzenia, (...) być może minister Sikorski chciał się wywiązać ze swojego konstytucyjnego obowiązku współdziałania z prezydentem w sprawach polityki zagranicznej _ - oceniła.

Zdaniem Fotygi, spotkanie prezydenta z szefem MSZ było - _ ważne i niezbędne _ . - _ (Rozmowa) pozwoliła na przybliżenie poglądów w kilku bardzo ważnych dziedzinach, powinno się stać początkiem całej serii takich konsultacji _ - oceniła.

- _ Sądzę, że w wyniku tej rozmowy dojdzie do znacznie lepszego trybu komunikowania się niż do tej pory MSZ wykazywał w relacjach z Kancelarią Prezydenta. Prezydent jest zadowolony z tego spotkania _ - powiedziała Fotyga.

Poinformowała, że w czasie spotkania politycy rozmawiali o polityce wschodniej, sprawach związanych z priorytetami Polski, bezpieczeństwie energetycznym i kwestiach transatlantyckich.

Jak dodała, była też mowa o tarczy antyrakietowej. Zaznaczyła, że dostrzega wolę ministra Sikorskiego jeśli chodzi o zbliżenie stanowiska rządu i prezydenta w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)