Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ganley: Kampania Huebner narusza zasady

0
Podziel się:

Przewodniczący Libertasu uważa, że Huebner wykorzystuje w kampanii środki UE.

Ganley: Kampania Huebner narusza zasady
(PAP/Paweł Supernak)

* Przewodniczący ugrupowania _ Libertas _ uważa, że jak najszybciej powinno zostać rozpoczęte dochodzenie, dotyczące kampanii wyborczej Danuty Hubner. *

W opinii Declana Ganleya, Hubner - kandydująca z Warszawy do europarlamentu - prowadzi od wielu miesięcy kampanię, naruszającą zasady Komisji Europejskiej.

Podczas konferencji prasowej Ganley wyjaśnił, że chodzi o wykorzystywanie przez unijną komisarz środków Komisji Europejskiej do kampanii wyborczej. W opinii przewodniczącego _ Libertas _ instytucje europejskie powinny wyjaśnić tę sprawę, pociągając Danutę Hubner do odpowiedzialności. Ganley uważa, że Huebner powinna jak najszybciej zrezygnować z funkcji unijnego komisarza, a podatnicy powinni wiedzieć, ile z ich pieniędzy zostało przez Komisję wykorzystanych do jej kampanii wyborczej.

Declan Ganley poinformował, że w związku z tym _ Libertas _ podjął decyzję o złożeniu do Komisji Europejskiej wniosku o udostępnienie wykazu połączeń telefonicznych oraz terminarza Danuty Hubner. Jak powiedział przewodniczący _ Libertas _, stanowisko jego ugrupowania jest zgodne z głównymi hasłami partii, którymi są: transparentność, rozliczalność i demokracja.

eurowybory
wiadomości
KOMENTARZE
(0)