Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gates
07.01.2009 10:00

Gates liczy koszty wojen. 136 mld dolarów

Minister obrony USA uważa, że koszt operacji będzie wyższy od planowanego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Minister obrony USA Robert Gates (na zdjęciu) ocenia, że koszty operacji wojskowych w Iraku i Afganistanie, jeśli operacje te będą prowadzone na dotychczasową skalę, w tym roku budżetowym wyniosą prawie 136 miliardów dolarów.

_ - W piśmie do przewodniczących gremiów Senatu i Izby Reprezentantów, nadzorujących operacje militarne, Gates wskazał, że Pentagon będzie potrzebował prawie 70 miliardów USD, aby uzupełnić 66 miliardów USD zaaprobowane w ubiegłym roku _ - informuje w środę agencja Associated Press.

Gates zastrzegł, że jest to jego osobista ocena, która nie odzwierciedla ani stanowiska administracji George'a W. Busha ani obejmującej wkrótce rządy administracji Baracka Obamy. Dodał, że ocena ta nie uwzględnia proponowanego zwiększenia skali operacji w Afganistanie.

Oficjalny wniosek o uzupełnienie budżetu Pentagonu ma być złożony po przeglądzie sytuacji, dokonanym przez administrację Obamy.

Od czasu terrorystycznych zamachów z 11 września 2001 roku Kongres USA przyznał 864 miliardy dolarów na operacje militarne i inne programy związane z wojną z terroryzmem - pisze AP powołując się na dane Kongresowej Służby Badawczej (Congressional Research Service - CRS).

Gates ma zachować tekę ministra obrony w administracji Obamy.

Tagi: gates, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz