Notowania

izrael
09.01.2009 10:14

Gaza: Izrael oskarżony o masakrę cywilów

Wojsko zabiło ludzi w domu, do którego ich zapędzono.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- _ Agenda ONZ oskarżyła Izrael o zbombardowanie w ubiegłą niedzielę budynku w Gazie, do którego wcześniej zapędzono około 110 cywilów - _podaje agencja AFP.

- _ W izraelskim nalocie na dom zginęło 30 ze zgromadzonych w środku ludzi - _ twierdzi jerozolimskie przedstawicielstwo Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA), powołując się na relacje świadków.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Izrael w krzyżowym ogniu. Rakiety nadleciały z Libanu ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;w;krzyzowym;ogniu;rakiety;nadlecialy;z;libanu,230,0,413414.html )
* [ Bush ponownie poparł Izrael. Wini Hamas ]( http://news.money.pl/artykul/bush;ponownie;poparl;izrael;wini;hamas,182,0,412854.html )
* [ Świat jest przeciwny wojnie w Strefie Gazy ]( http://news.money.pl/artykul/swiat;jest;przeciwny;wojnie;w;strefie;gazy,0,0,412672.html )

Do wydarzenia doszło 4 stycznia w dzielnicy Gazy Zeitun. Izraelscy żołnierze ewakuowali tu do jednego budynku mieszkańców okolicznych domów, nakazując im pozostanie w środku - twierdzi biuro OCHA w opublikowanym w piątek komunikacie. W 24 godziny później lotnictwo zbombardowało ten właśnie dom, zabijając około 30 pozostających w nim cywilów.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz