Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gęsicka
25.05.2009 10:29

Gęsicka: Rząd nie panuje nad gospodarką

PiS ma dziś złożyć wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości ma dziś złożyć wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego. *

Działania ministra finansów oraz rządu krytykujeGrażyna Gęsicka, posłanka PiS i była minister rozwoju regionalnego. Według niej gabinetDonalda Tuskatraci wiarygodność przywództwa gospodarczego, a społeczeństwo przestaje wierzyć w informacje o gospodarce, płynące z rządu.

_ - Rząd nie bardzo umie analizować dane ekonomiczne i nie bardzo wiadomo, czy wie, jaka jest sytuacja ekonomiczna _ - powiedziała Grażyna Gęsicka w Salonie Politycznym Trójki. Dodała, że świadczy o tym m.in. konstrukcja budżetu na ten rok.

POSŁUCHAJ POSŁANKI PiS:

Była minister zarzuca Platformie Obywatelskiej, że ta przejęła władzę w czasie dobrej koniunktury z pomysłem nic nierobienia, a tylko _ uśmiechania się _. Według Grażyny Gęsickiej zwolennicy PO zauważają, iż ta partia nie realizuje swoich obietnic.

Ponadto posłanka PiS oceniła, że rządowi brakuje jasnej wizji rozwoju sytuacji ekonomicznej i nie potrafi odpowiedzieć społeczeństwu na istotne pytania.

POSŁUCHAJ POSŁANKI PiS:

POSŁUCHAJ POSŁANKI PiS:

Zdaniem Aleksandry Natalli-Świat priorytetem ministra finansów było utrzymanie deficytu budżetowego i szybkie wejście do strefy euro. Zdaniem posłanki PiS-u oba te cele nie będą osiągnięte.

Mikrofon Money.pl
*Rosati: Minister Rostowski się skompromitował * Jacek Rostowski w 2008 roku przyjął nierealny budżet, przygotowany zresztą przez PiS. Trzeba było po wyborach dokonać zmian. Czytaj w Money.pl
Tagi: gęsicka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz