Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giertych: Chcę być marszałkiem Sejmu

0
Podziel się

Chcę być marszałkiem Sejmu - ujawnia swoje ambicje Roman Giertych. Ale równocześnie zapowiada, że z Jarosławem Kaczyńskim chce budować wielki obóz polityczny.

Giertych: Chcę być marszałkiem Sejmu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDeENCMl

O planach szefa LPR donosi "Dziennik". Pytany o Brukselę i traktat konstytucyjny, Giertych odpowiada, że stanowisko LPR jest jasne: nie ma zgody na traktat konstytucyjny. Ten spór podzieli na nowo scenę polityczną - uważa rozmówca gazety.

"Rozpadu koalicji nie przewiduję. A ostatecznie o losie traktatu zdecyduje ratyfikacja. Ja wcale nie wiem, jak w tej sprawie zagłosuje w parlamencie Prawo i Sprawiedliwość. Zrobię wszystko, aby nie było w klubie PiS dyscypliny. I żeby traktat nie uzyskał większości 2/3. A odchodząc z koalicji, straciłbym wpływ na dalszy rozwój wydarzeń" - mówi Giertych.

"Gdybyśmy przeszli do opozycji, siła mojego stanowiska byłaby mniejsza. Teraz mogę wpływać na PiS" - podkreśla lider LPR.

bDeENCMn

Giertych nie kryje, że chce tworzyć z Jarosławem Kaczyńskim wielki obóz polityczny. "Razem będziemy powoływać komisje śledcze, przekształcać Trybunał Konstytucyjny... " - zapowiada.

Na pytanie, kim będzie za trzy lata? Politycznym emerytem czy filarem obozu Kaczyńskiego, Giertych odpowiada: "Chcę być marszałkiem Sejmu".

bDeENCMO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)