Notowania

giertych
17.05.2007 14:53

Giertych chce dymisji Kluzik-Rostkowskiej

Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych (LPR) domaga się dymisji wiceminister pracy i polityki społecznej Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gzell /PAP)

Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych (LPR) domaga się dymisji wiceminister pracy i polityki społecznej Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Chodzi o krytykę projektu resortu edukacji dotyczącego zakazu propagandy homoseksualizmu w szkołach. Giertych powiedział, że wysłał już w tej sprawie list do premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Zdaniem wicepremiera, Kluzik-Rostkowska złamała regulamin Rady Ministrów, który mówi - jak podkreślił Giertych - "że członkowie gabinetu nie mogą nawzajem wchodzić w swoje kompetencje".

"Chodziło o to, żeby wsadzić kij w mrowisko" - tak wiceminister pracy i polityki społecznej skomentowała na antenie telewizji TVN24 wypowiedzi Giertycha.

Joanna Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że nie jest zwolenniczką propagandy homoseksualnej i dodała, że Polacy nie chcą agresywnej propagandy w szkołach.

"Trzeba odróżniać propagandę od szacunku do odmienności. W tych sprawach trzeba rozwagi, a Giertych może osiągnąć cel odwrotny od zamierzonego" - tak wiceminister skomentowała projekt Giertycha.

Dodatkowo poinformowała, że o sprawie rozmawiała z przedstawicielami dyrektorów szkół i rodziców.

Mimo żądań Giertycha dymisji jednak nie będzie. Jak powiedział rzecznik rządu Jan Dziedziczak nie wicepremier, ale premier, decyduje o tym, kto wchodzi w skład rządu.

Tagi: giertych, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz