Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giertych
08.09.2007 19:19

Giertych chce pozwać premiera

Lider LPR powiedział, że becikowe i program "zero tolerancji" - to projekty LPR a nie PiS, jak twierdził Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Lider LPR powiedział, że dwie ustawy - becikowe i program "zero tolerancji" - to projekty LPR a nie PiS, jak twierdził Jarosław Kaczyński. *

Roman Giertych zapowiedział, że jak prezydent opublikuje uchwałę Sejmu o samorozwiązaniu i zarządzi wybory, to Liga skieruje pozew wyborczy.
Giertych przypomniał, że pomysł becikowego narodził się w klubie parlamentarnym LPR i projekt ten był warunkiem poparcia kandydatury Kazimierza Marcinkiewicza na premiera.

Dodał, że to samo dotyczy programu "zero tolerancji", który był programem autorskim przygotowanym przez klub parlamentarny LPR oraz przez niego jako ministra edukacji.

Pytany o ocenę działań premiera związanych z odwołaniem wszystkich ministrów, Roman Giertych powiedział, że jest to obejście konstytucji. Jego zdaniem, instytucja wotum nieufności stała się martwa. Zapewnił jednocześnie, że Liga nie poparłaby odwołania ministrów.

Zdaniem Romana Giertycha, każdy następny premier będzie postępował tak samo. Jak powiedział - od wczoraj instytucja wotum nieufności dla ministra nie ma żadnego znaczenia w Sejmie.

Podczas wczorajszej debaty nad samorozwiązaniem Sejmu Jacek Kurski mówił o sukcesach rządu PiS. Poseł przypomniał między innymi o zmianach w oświacie, na przykład wprowadzeniu obowiązku noszenia przez uczniów mundurków. Dziś w tym kontekście mówił o tym Jarosław Kaczyński. Oburzyło to lidera LPR Romana Giertycha.

Tagi: giertych, becikowe, premier, pozew, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz