Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dorn
11.10.2007 09:00

Giertych poskarży się do PKW na TVP

Liga Polskich Rodzin złoży dziś w Państwowej Komisji Wyborczej skargę w sprawie odmowy przez Program II TVP transmisji debaty między komitetami wyborczymi LPR i Samoobrony. W debacie mieliby wziąć udział Roman Giertych i Leszek Miller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Roman Giertych powiedział, że miałaby być to debata wyborcza w sprawach programowych. Telewizja publiczna odmówiła transmisji debaty w Programie II, zaproponowała TVP Info.

Lider LPR uznał za skandal, że publiczna telewizja wyraźnie faworyzuje PiS, PO i LiD, a eliminuje inne komitety wyborcze. Roman Giertych ma nadzieję, że do jutra Państwowa Komisja Wyborcza ustosunkuje się do tej sprawy.

ZOBACZ TAKŻE: Dorn: Z wykształciuchami trzeba twardo
Giertych oświadczył, że jeśli rewelacje "Dziennika", jakoby Janusz Korwin Mikke powiedział we Wrześni, że dzieci zdrowe mogą w szkołach integracyjnych przejąć schorzenia od niepełnosprawnych, są prawdą, to dla takiego człowieka nie ma miejsca na listach wyborczych Ligi Prawicy RP.

Szef LPR gotów jest jednak raczej uznać to, co napisał "Dziennik", za przykład regularnej wojny przeciw jego partii. Zastrzegł, że w sprawie wypowie się sąd. Sam Giertych deklaruje, że jest gorącym zwolennikiem szkół integracyjnych.

Lider LPR odniósł się też do sposobu, w jaki Aleksander Kwaśniewski tłumaczy swoją niedyspozycję podczas wystąpienia w Szczecinie. "Teraz młodzież w sklepie zamiast dwóch piw będzie zamawiała lekarstwo" - żartował Roman Giertych.

| Były prezydent twierdzi, że przyczyną jego niedyspozycji są mocne leki, które zażywa w związku z tropikalną chorobą, na jaką zapadł podczas pobytu na Filipinach. |
| --- |

Tagi: dorn, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR, wybory
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz