Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
edukacja
28.08.2006 19:04

Giertych zdyscyplinuje uczniów

Ministerstwo Edukacji chce utworzyć specjalne szkoły dla trudnej młodzieży. Miałyby do nich chodzić osoby z którymi nie radzą sobie nauczyciele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Ministerstwo Edukacji chce utworzyć specjalne szkoły dla trudnej młodzieży. Miałyby do nich chodzić osoby z którymi nie radzą sobie nauczyciele. "Skończy sie bezsilność i bezradność nauczycieli"- zapewnia minister edukacji Roman Giertych.

Obecnie w Polsce działa kilkadziesiąt takich placówek lub specjalnych klas w szkołach. Plany ministerstwa zakładają stworzenie od jednej do kilku półotwartych szkół w każdym województwie. Chodziliby do nich uczniowie, którzy skończyli naukę w podstawówce. Decyzję w sprawie
Giertych:Skończy się bezsilnośćprzenosin danej osoby do takiej szkoły podejmowaliby kuratorzy. Uczniowie mieszkaliby w internatach. Roman Giertych przekonuje, że w ten sposób do szkół wróci dyscyplina.

Specjaliści zajmujący się trudną młodzieżą są podzieleni w opiniach. Pomysł ministerstwa popiera dyrektor 40. gimnazjum w Łodzi, Ewa Ćwikła, która w swojej szkole prowadzi klasy dla trudnych uczniów. Jej zdaniem taki pomysł zdaje egzamin.

Z kolei ksiądz Andrzej Augustyński krytykuje plany ministerstwa. Duchowny od 13 lat prowadzi w Krakowie centrum "U Siemachy" do którego przychodzi trudna młodzież. Zdaniem księdza Augustyńskiego, tworzenie specjalnych szkół to dzielenie uczniów na lepszych i gorszych. Problem nie tkwi natomiast w młodzieży, ale w nauczycielach.

Nad zmianami w ustawach, które pozwolą utworzyć szkoły dla trudnej młodzieży pracuje ministerialny zespół. Projekt zmian ma być gotowy za 2-3 tygodnie.

Tagi: edukacja, giertych, szkoły, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz