Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gontarczyk i Cenckiewicz: Nie było nacisków

0
Podziel się

Jarosław Kaczyński nie miał żadnego wpływu na naszą książkę o Lechu Wałęsie - zeznali autorzy

Gontarczyk i Cenckiewicz: Nie było nacisków
(PAP/Tomasz Gzell)
bEhqXRed

Jarosław Kaczyńskinie miał żadnego wpływu na naszą książkę oLechu Wałęsie- zeznali w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga jej autorzy Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk._ _

_ - Nie rozmawiałem z Jarosławem Kaczyńskim, od kiedy w 2007 r. Cenckiewicz zaproponował mi współpracę w napisaniu książki _ - zeznał Gontarczyk, dziś wiceszef pionu lustracyjnego IPN.

Gontarczyk dodał, że wcześniej poznał Jarosława Kaczyńskiego, gdy w IPN realizował jego wniosek o dostęp do akt. Zapewnił, że nie było _ żadnych sugestii _ z kręgów PiS co do książki, _ która w każdym czasie spotkałaby się z atakiem _.

bEhqXRef

Cenckiewcz zeznał, że nigdy nie rozmawiał z J.Kaczyńskim o książce, a _ okres rządów PiS nie miał wpływu na nią _.

Obaj byli świadkami Jarosława Kaczyńskiego w procesie cywilnym, jaki prezes PiS wytoczył wicemarszałkowi SejmuStefanowi Niesiołowskiemuz PO.

| PROCES NIESIOŁOWSKI vs KACZYŃSKI |
| --- |
| Rozpoczęty we wtorek proces odroczono do 26 maja, kiedy ma się odbyć przesłuchanie powoda i pozwanego. Kaczyński chce, by sąd nakazał Niesiołowskiemu przeprosiny i wpłatę 10 tys. zł na cel społeczny za jego wypowiedź, że książkę pt. _ SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii _ Cenckiewicz i Gontarczyk napisali na polecenie J.Kaczyńskiego. Niesiołowski, który wnosi o oddalenie pozwu, mówi, że potrafi udowodnić, iż _ bez polityki PiS książka o Wałęsie by nie powstała _. |

bEhqXReG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)