Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gosiewski
29.07.2007 13:23

Gosiewski: Albo zgoda albo wybory

Koalicjanci mają czas na wyjaśnienie swoich relacji do pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu, 22 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Zdaniem wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, koalicjanci mają czas na wyjaśnienie swoich relacji do pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu, 22 sierpnia. Według wicepremiera, nie ma potrzeby zwoływania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu. *

"Mam nadzieję, że planowane na poniedziałek spotkanie zespołów koalicyjnych, będzie dobrym forum wyjaśnienia stanowiska Samoobrony i LPR wobec postulatów PiS. (...)Będzie to stanowisko pozytywne - będzie koalicja. Będzie negatywne - oczywiście będą wybory" - powiedział Gosiewski.

Jego zdaniem, istnienie koalicji rządowej zależy przede wszystkim od partnerów Prawa i Sprawiedliwości.

"Uważamy postulaty przedstawione przez premiera Jarosława Kaczyńskiego za realistyczne i od ich spełnienia uzależniamy dalsze trwanie koalicji. Propozycje, które formułowane byłyby w kierunku ograniczenia działalności CBA czy w kierunku, w którym nie ma jasnych deklaracji, co do postawy posłów wobec wniosków prokuratorów o uchylenie immunitetu, uważamy po prostu za niepełne" - oznajmił.

"Nasi koalicjanci muszą mieć świadomość: albo prowadzimy lojalną współpracę, lojalną dla wszystkich, albo jeszcze raz staniemy pod osąd wyborczy. PiS nie boi się o wynik wyborczy" - dodał.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper zapowiedział w sobotę, że zrzeknie się immunitetu, jeśli Sejm zbierze się 2 sierpnia i podejmie uchwałę o powołaniu sejmowej komisji śledczej mającej badać działania CBA w sprawie korupcji w resorcie rolnictwa.

_ Przewodniczący klubu PiS Marek Kuchciński oświadczył, że PiS nie widzi podstaw do zwołania dodatkowego posiedzenia Izby. _ W opinii Gosiewskiego, Lepper w interesie swoim, Samoobrony i koalicji powinien zrzec się immunitetu i "po prostu móc być do dyspozycji prokuratora, aby wyjaśnić swoje związki z tą aferą (w Ministerstwie Rolnictwa - red.)". Dodał, że jeśli Lepper jest osobą niewinną, to ma możliwość powrotu do rządu, a jeżeli popełnił jakieś działania o charakterze przestępczym, to powinien się tą sprawą zająć prokurator i sąd.

Wicepremier powiedział, że PiS nie uważa za celowe dezorganizowania pracy CBA, a komisja śledcza, której powołania chce lider Samoobrony, mogłaby służyć tego typu działaniom. "Ten postulat pana Leppera odrzucamy. I oczywiście nie można potraktować wymiennie sytuacji, w której zrzeczenie się immunitetu przez pana Leppera byłoby równoznaczne z dezorganizacją CBA" - mówił.

Jego zdaniem, wiele środowisk boi się CBA, bo zadaniem tego biura jest walka z korupcją, a sprawy są prowadzone bez względu na to, kogo dotyczą - często osób z pierwszych stron gazet.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gosiewski, wybory, koalicja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz