Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gosiewski naraził się prezesowi przez TVP

0
Podziel się

Poseł stracił stanowisko szefa klubu, ponieważ podjął samodzielną decyzję.

Gosiewski naraził się prezesowi przez TVP
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEhArTyZ

Przemysław Gosiewski popadł w niełaskę w Prawie i Sprawiedliwości, bo wbrew Jarosławowi Kaczyńskiemu zdecydował, że to Romuald Orzeł zostanie prezesem TVP.

Dziennika _ Polska _ przypomina, że Gosiewski stracił stanowisko szefa klubu PiS. Według gazety, stało się tak nie tylko za jego udział w tworzeniu ustawy hazardowej w 2006 roku.
_ _

_ - Sprzeciw wobec Jarosława Kaczyńskiego, który chciał na czele telewizji postawić Przemysława Tejkowskiego, był głośno dyskutowany w partii. Niektórzy zastanawiali się nawet, czy prezes jest już tak osłabiony, że można otwarcie działać wbrew niemu _ - mówi informator gazety z PiS.

bEhArTzb

Dlatego też w ubiegły czwartek na spotkaniu w ścisłym gronie kilku osób Przemysław Gosiewski usłyszał od Jarosława Kaczyńskiego, że kto sprzeciwia się decyzjom szefa partii, musi ponieść karę.

Dziennik _ Polska _ dowiedział się też, że PiS przygotowuje nową ofensywę w TVP. Po pierwsze chce przejąć kontrolę nad strategicznymi pionami telewizji, które początkowo oddał lewicy. Po drugie - ma zadbać o tegoroczną kampanię prezydencką.

To dlatego na Woronicza mówi się o powrocie do telewizji Małgorzaty Raczyńskiej, byłej dyrektor Jedynki, tym razem na stanowisko szefowej Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych. Od niej miałoby zależeć między innymi, na jakie programy telewizja będzie dawać pieniądze i z jakimi zewnętrznymi producentami podpisze umowy.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhArTzC
KOMENTARZE
(0)