Notowania

gosiewski
09.11.2008 12:01

Gosiewski nie wręczy orderów

Szef klubu PiS podkreśla, że odznaczenia z okazji 11 listopada wręczy wojewoda świętokrzyski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

_ - Nie będę wręczał odznaczeń w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Kielcach 11 listopada. Upoważnienie do wręczenia 90 odznaczeń otrzymała wojewoda świętokrzyska _ - poinformowałszef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

Gosiewski odniósł się w oświadczeniu do doniesień sobotniej _ Gazety Wyborczej _, która napisała, że Kancelaria Prezydenta nie chce wydać wojewodzie świętokrzyskiej odznaczeń przyznanych zasłużonym mieszkańcom regionu. Według gazety miał wręczyć je Gosiewski, który jest posłem z Kielc.

Jeszcze w sobotę prezydent Lech Kaczyński, powiedział, że do wręczenia odznaczeń może upoważnić tego, kogo _ uważa za stosowne _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Tusk nie przyjdzie do prezydenta na bal ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;przyjdzie;do;prezydenta;na;bal,118,0,384118.html )
* [ "To odwrócenie się plecami do prezydenta" ]( http://news.money.pl/artykul/to;odwrocenie;sie;plecami;do;prezydenta,127,0,384127.html )

Dziś wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba podkreśliła, że ma ustawowe upoważnienie do wręczania odznaczeń i nie musi mieć dodatkowych upoważnień.

Wyjaśniła, że dysponuje jedynie sześcioma odznaczeniami, które odebrała wcześniej, i te wręczy 11 listopada. Podkreśliła, że te osoby zostały powiadomione wcześniej, żeby mogły się przygotować i nie były zaskoczone.

_ - Nikt nie będzie robił w tej chwili zamętu, żeby biegać i odbierać odznaczenia, które były spokojnie do odebrania przez całe dwa tygodnie. (...) Uważam, że za dużo szumu wokół tego, że powaga tego święta nie licuje z całym tym zamieszaniem i już więcej w tej sprawie nie mam zamiaru nic robić _ - oznajmiła.

Tagi: gosiewski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz