Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grad spotkał się z zarządem TVP

0
Podziel się:

Władze spółki poprosiły ministra o spotkanie.

Grad spotkał się z zarządem TVP
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Minister skarbu Aleksander Grad spotkał się z zarządem Telewizji Polskiej, który poinformował go o sytuacji finansowej spółki oraz o planach finansowych na ten rok. *

Rzecznik Ministerstwa Skarbu Maciej Wewiór powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że do spotkania doszło na prośbę zarządu TVP.

Władze spółki potwierdziły również, że zamierzają zwrócić się do Rady Nadzorczej o odtajnienie audytów wykonanych między innymi na wniosek Ministra Skarbu Państwa, a dotyczących raportów o sposobie zarządzania spółką, zasadach tworzenia i rozwiązywania rezerw finansowych oraz zarządzania projektami.

Zarząd zapowiedział także wprowadzenie przejrzystych zasad i pełną jawność w wydatkowaniu środków pochodzących z abonamentu. Maciej Wewiór podkreślił, że spotkało się to z pełną aprobatą ze strony ministra skarbu, gdyż wielokrotnie o to wnioskował do poprzedniego zarządu.

| 29 grudnia Krajowy Rejestr Sądowy uznał nowe władze Telewizji Polskiej. Sąd uznał zatem za zgodną z prawem decyzję Rady Nadzorczej TVP, która 19 grudnia zwiesiła na trzy miesiące prezesa Andrzeja Urbańskiego i wiceprezesów Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)