Notowania

graś
18.11.2007 15:24

Graś: Premier zmieni członków Komisji Weryfikacyjnej

"Premier musi dobrać sobie ludzi, do których ma zaufanie" - wyjaśnia odpowiedzialny za służby specjalne Paweł Graś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*"Premier musi dobrać sobie ludzi, do których ma zaufanie" - wyjaśnia odpowiedzialny za służby specjalne Paweł Graś. *
Według ustawy z 9 czerwca 2006 roku o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego, Komisja Weryfikacyjna składa się z 12 członków powoływanych przez prezydenta oraz 12 członków powoływanych przez premiera. Przewodniczącego komisji powołuje prezydent. Obecnie funkcje tę pełni Jan Olszewski.

"W tym tygodniu zbadamy, na jakim etapie są prace Komisji Weryfikacyjnej i jak długo potrzebuje czasu do ich zakończenia. Niewątpliwe jest, że 12 członków "+premierowskich+ zostanie zmienionych. Decyzje w tej sprawie zapadną już w przyszłym tygodniu" - powiedział Graś.

Zdaniem ministra, praca Komisji Weryfikacyjnej byłych Wojskowych Służb Informacyjnych trwa już "dosyć długo". "Musimy zbadać, czy potrzebne jest jeszcze pół roku. Ja osobiście nie sadzę" - powiedział.

Były premier Jarosław Kaczyński przedłużył w ostatnich dniach swojego urzędowania pracę Komisji Weryfikacyjnej do 30 czerwca 2008 roku.

"Zwrócimy się o wyjaśnienia do przewodniczącego komisji. Przede wszystkim zbadamy, na jakim etapie są prace: co się dzieje i ile osób zostało faktycznie zweryfikowanych i ile pozostało do końca" - mówił Graś. Jego zdaniem, Komisja Weryfikacyjna powinna zakończyć pracę jak najszybciej.

Tagi: graś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz