Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Greenpeace chce umowy, a w Kopenhadze impas

0
Podziel się:

Sesje negocjacyjne zostały zawieszone po proteście państw rozwijających się.

Greenpeace chce umowy, a w Kopenhadze impas
(Marcopolo/Dreamstime)

Organizacja ekologiczna Greenpeace zaapelowała na szczycie klimatycznym w Kopenhadze do przywódców państw świata, by _ wysłuchali ludzi oraz nauki i zawarli prawnie wiążące porozumienie dotyczące klimatu, na które świat czeka _.

W ósmym dniu oenzetowskiego szczytu klimatycznego Greenpeace przypomniał, że pod koniec ubiegłego tygodniasetki tysięcy manifestantówz 140 krajów domagało się _ sprawiedliwości klimatycznej _.

_ - Przybędzie około 120 szefów państw z zamiarem zawarcia porozumienia w celu uniknięcia katastrofalnych zmian klimatycznych. W tym tygodniu zobaczymy, jak się tworzy historię, w sensie dobrym lub złym _ - powiedział dyrektor ds. polityki klimatycznej Greenpeace Martin Kaiser.

Kaiser postawił pytanie, czy przywódcom politycznym starczy odwagi i wizji, by zawrzeć porozumienie, czy też będą nadal grać w pokera z planetą wygłaszając górnolotne deklaracje na użytek słuchaczy w swoich krajach.

Greenpeace wystosował swój apel, jeszcze zanim poinformowano o zawieszeniu głównych sesji negocjacyjnych w Kopenhadze z powodu protestu państw rozwijających się.

Raporty Money.pl
*Trucie coraz droższe. Miliardy na środowisko * Co roku w Polsce powstaje ponad 130 mln ton odpadów. Pod względem emisji CO2 zajmujemy 11 miejsce na świecie.
*Ile kosztuje globalne ocieplenie? * Do walki z globalnym ociepleniem przyłączyło się amerykańskie lobby przedsiębiorców. Poskutkowało - prezydent zapowiedział we wczorajszym orędziu do narodu, że zamierza doprowadzić do obniżenia zużycia o jedną piątą w ciągu 10 lat.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)