Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gronkiewicz-Waltz przegoniła Marcinkiewicza

0
Podziel się:

Zapowiada się bardzo ciekawa walka o fotel prezydenta Warszawy. Na tydzień przed II turą wyborów, nastąpiła zmiana lidera w sondażach.

*Zapowiada się bardzo ciekawa walka o fotel prezydenta Warszawy, prognozuje "Dziennik". Na tydzień przed II turą wyborów, nastąpiła zmiana lidera w sondażach. *
Według najnowszego badania przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Dziennika", Hanna Gronkiewicz- Waltz o 10 punktów wyprzedza Kazimierza Marcinkiewicza. Na kandydatkę Platformy Obywatelskiej chce głosować aż 55 procent warszawiaków, którzy zapewniają, że na pewno pójdą do urn i już zdecydowali, kogo poprą. Na Gronkiewicz- Waltz zamierza też głosować aż 72 procent tych, którzy oddali swój głos w pierwszej turze na Marka Borowskiego.
"Dziennik" twierdzi, że choć zachowanie elektoratu lewicy jest istotne, to decydujące będzie, czy zwolennicy Borowskiego rzeczywiście pójdą do urn. Jeśli zostaną w domu, wzrosną szanse Kazimierza Marcinkiewicza.
Z sondażu OBOP wynika też, że głosować ma zamiar aż 74 procent warszawiaków.

Telefoniczny sondaż TNS OBOP dla "Dziennika" przeprowadzono 16 listopada na próbie 1007 osób mających prawo głosowania w wyborach samorządowych w stolicy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)